Μεγάλη προσπάθεια, άδικη ήττα (pics)

Μεγάλη προσπάθεια κατέβαλε η ομάδα μας που άξιζε κάτι παραπάνω από την ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Με πέναλτι του Μπεντινέλι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ στο 55′.

Τα Χανιά είχαν αρκετές ευκαιρίες για την ισοφάριση και φωνάζουν για πέναλτι που δε δόθηκε στο 82′.

12′ Μπαλιά του Αρναρέλλη ο Κουσκουνάς αποφεύγει έναν αντίπαλο και πλασάρει από πλάγια θέση και ο Χουάντερσον αποκρούει σε κόρνερ. Ο Λεοζίνιο εκτελεί το κόρνερ ο Ανδρέου παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει πάνω από την εστία.
24′ Φάουλ του Λεοζίνιο από πλάγια θέση απομακρύνει ο Χουάντερσον νέο σουτ του Λεοζίνιο από μακρινή απόσταση η μπάλα άουτ.
27′ Κόρνερ του Καραγκούνη κεφαλιά του Μαρκόφσκι άουτ.
29′ Ο Κουσκουνάς αποφεύγει έναν αντίπαλο και βρίσκεται στο έδαφος, αλλά πασάρει στον Ουνγιαλίδη το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Χουάντερσον.
34′ Πάσα του Κάσσου σουτ του Λεοζίνιο μπλοκάρει ο Χουάντερσον.
42′ Πάσα του Ουνγιαλίδη στον Κουσκουνά, που σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.
50′ Πάσα του Λεοζίνιο σουτ του Παναγιωτούδη η μπάλα αποκρούεται από την πλάτη του Χουχούμη.
53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Παυλίδη να πλασάρει άουτ.
55′ ΓΚΟΛ: Ο Μπεντινέλι ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε από τον Ανδρέου (0-1).
62′ Σέντρα του Ανδρέου κεφαλιά του Κουσκουνά χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
67′ Κόρνερ του Λεοζίνιο κεφαλιά του Γρομητσάρη άουτ.
71′ Σέντρα του Αρναρέλλη κεφαλιά του Ναζλίδη μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
80′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Κάσσου η κεφαλιά του Αρναρέλλη καταλήγει άουτ.
82′ Ο Λαρέα συγκρούεται με τον Μπεντινέλι που… αγκαλιάζει την μπάλα με τα χέρια αλλά ο κ. Τσακαλίδης δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.
83′ Μπαλιά του Ναζλίδη στον Κουσκουνά το σουτ του αποκρούει ο Χουάντερσον.
87′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Βρεττού το σουτ του Κουσκουνά καταλήγει άουτ.

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής) – Κόττορος (Δωδεκανήσου)
4ος διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Ζησόπουλος (20′), Μπεντινέλι (31′), Κουσκουνάς (82′), Μουμίν (90+2′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου (65′ Βρεττός), Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Κάσσος, Ουνγιαλίδης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Λεοζίνιο (68′ Ναζλίδης), Αρναρέλλης (80′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς.

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Βάρκας, Λαρέα, Ζησόπουλος, Χουχούμης, Αγρόδημος, Μπλάζιτς (78′ Λαγός), Παυλίδης (89′ Κύργιας), Μπεντινέλι, Καραγκούνης (68′ Μπαστιάνος), Μαρκόφσκι.