“Παραδόθηκε” από νωρίς η Κ19

Η ομάδα Κ19 των Χανίων δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στον Λεβαδειακό, χάνοντας με το “βαρύ” 8-0 στους Αγ. Αποστόλους.

Η βασική απουσία του τερματοφύλακα Τριανταφυλλάκη έφερε το ντεμπούτο για τον 14χρονο τερματοφύλακα Μπολανάκη.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν από νωρίς τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μακρή (2′) και σκόραραν άλλες τέσσερις φορές ως το τέλος του ημιχρόνου με τους Μυτάκη (16′), Βαγγέλοβ (17′), Λ. Τσιώλη (21′), Μολέ (34′).

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν ακόμη τρία γκολ από τους Μυτάκη (46′), Σπίρι (58′) και Μακρή (88′).

Φραγκούλης και Κιμινουλάκης έχασαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες για την Κ19 των Χανίων.

Χανιά (Βασίλης Κούτας): Μπολανάκης, Κρέτσι, Ζαχαρωτάκης, Μαλανδράκης (50′ Λενταράκης), Ντιρμίσι, Καραβοκύρης, Καπριδάκης (68′ Λένα), Σκουλάς, Τζεμολλάρι (46′ Νικολουδάκης), Οικονομόπουλος (68′ Κιμινουλάκης), Μαρκουλάκης (46′ Φραγκούλης).

Λεβαδειακός (Βαγγέλης Φράγκας): Σιμιστήρας, Παλιάτσας (46’ Μούτσος), Σπίρι (55’ Σούλα), Κολιμάτσης, Νικολάου, Μολές, Βαγγέλοβ, Κυριαζής (46’ Κουκοδήμος), Λ. Τσιώλης (55’ Τσόφλιας), Μυτάκης (73’ Ε. Τσιώλης), Μακρής.