Πάλεψε μέχρι τέλους, 1-1 με Απόλλωνα Λάρισας

Σε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι στα Περιβόλια η ομάδα μας έμεινε στο 1-1 με τον 2ο της βαθμολογίας Απόλλωνα Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40′ με φάουλ του Μπραμπίγια, αλλά στο 45′ ο Κάσσος με κεφαλιά από σέντρα του Αρναρέλλη ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε αρκετά για το δεύτερο γκολ, χάνοντας τη μεγαλύτερη ευκαιρία της στο 90′ με τον Κάσσο.

3′ Φάουλ του Παπαχρήστου κεφαλιά του Κάσσου η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
7′ Σουτ του Μπραμπίγια άουτ.
19′ Κόρνερ του Παπαχρήστου η μπάλα περνάει από όλους, σουτ του Κουσκουνά άουτ.
21′ Σέντρα του Μαρκολίνο κεφαλιά του Μπραμπίγια ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.
23′ Σουτ του Πολέτο άουτ.
25′ Σέντρα του Κουσκουνά ο Αρναρέλλης δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.
33′ Από βολέ του Μαντζάρη η μπάλα φτάνει στον Μπραμπίγια που κάνει το σουτ αλλά ο Παπαδόπουλος σε ετοιμότητα αποκρούει.
40′ ΓΚΟΛ: Ο Μπραμπίγια με εκτέλεση φάουλ σκοράρει (0-1).
42′ Κόρνερ Αρναρέλλη κεφαλιά του Φαζού άουτ.
45′ ΓΚΟΛ: Ο Αρναρέλλης βγάζει ιδανική σέντρα για το κεφάλι του επερχόμενου Κάσσου, που ισοφαρίζει (1-1).
62′ Πάσα του Σκούπρα σουτ του Πολέτο ο Παπαδόπουλος απέκρουσε και στη συνέχεια μπλόκαρε.
64′ Κόρνερ του Παπαχρήστου η μπάλα από το σώμα του Μουμίν καταλήγει άουτ.
90+1′ Μεγάλη ευκαιρία από κόρνερ του Σάλιακα η κεφαλιά του Κάσσου καταλήγει άουτ.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)
Βοηθοί: Πριόνας (ΕΠΣ Ευβοίας) – Παγουρτζής (ΕΠΣ Πειραιά)
4ος διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Λουκάο (24′), Κουσκουνάς (33′), Σουλιώτης (55′), Χατζής (68′), Τασιούλης (76′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Κάσσος, Σισέ, Σελινιωτάκης (74′ λ.τρ. Τόλι), Φαζός, Παπαχρήστος, Τεγούσης (57′ Σάλιακας), Μουμίν, Αρναρέλλης, Ρίσκι (84′ Καραγεώργης), Κουσκουνάς.

Απόλλων Λάρισας (Γιάννης Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Πολέτο (84′ λ.τρ. Γκουντρουμπής), Λίταινας (90+1′ Κοντοές), Μαρκολίνο (56′ Τασιούλης), Μπραμπίγια, Λουκάο.