Με σοβαρότητα από την αρχή, 4-0 την Κέρκυρα

Δείχνοντας την απαραίτητη σοβαρότητα από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας επιβλήθηκε της Κέρκυρας (4-0), για τη 16η αγωνιστική της Super League 2.

10′ Κόρνερ του Κάρλος κεφαλιά του Γιάκου άουτ.
13′ Σέντρα του Παπαχρήστου ο Κουσκουνάς για λίγο δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.
15′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιάς
από πάσα του Βρεττού ο Πάνος σουτάρει και η μπάλα βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και καταλήγει άουτ.
17′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Βρεττού ο Κουσκουνάς αποφεύγει τον Τζαφέστα και πλασάρει αλλά ο Τσαταλπασίδης διώχνει στη γραμμή για να βρει την μπάλα ο Γιάκος για το 1-0.
26′ Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε ο Τζαφέστας.
29′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Γιάκου ο Πάνος με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0.
36′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Βρεττό να πλασάρει πάνω στον Τζαφέστα έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Δημητριάδη. Δευτερόλεπτα μετά το σουτ του Κάρλος φεύγει λίγο έξω από την εστία.
39′ Νέα ευκαιρία, από φάουλ του Δημητριάδη ο Ανδρέου παίρνει την κεφαλιά και ο Κουσκουνάς με τον ίδιο τρόπο προσπαθεί να σκοράρει αλλά ο Τζαφέστας αποκρούει.
41′ Γύρισμα του Κουσκουνά σουτ του Πάνου άουτ.
43′ Ωραία μπαλιά του Κάρλος ο Τζαφέστας απομακρύνει προ του Κουσκουνά και ο Βρεττός με ψηλοκρεμαστό σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
45+1′ ΓΚΟΛ: Σουτ-βολίδα του Κάρλος από πάσα του Βρεττού και 3-0.
55′ ΓΚΟΛ: 4-0 το σκορ με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου.
70′ Σέντρα του Παπαχρήστου σουτ του Πάνου άουτ.
75′ Σέντρα του Βασιλείου ο Σουντουρά προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι αλλά ο Τζαφέστας απέκρουσε σε κόρνερ.
86′ Πάσα του Δημητριάδη πλασέ του Κουσκουνά ο Σπίντζος στη γραμμή διώχνει.
90′ Σουτ του Κουσκουνά άουτ.

Διαιτητής: Ψυχούλας (ΕΠΣ Βοιωτίας)
Βοηθοί: Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας) – Γεωργακόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά)
4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Καρακώστας (12′), Γκίτσης (80′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης*): Λαζαρίδης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Παπαχρήστος, Τριανταφυλλάκος (60′ Καρτσαμπάς), Κάρλος, Γιάκος (46′ Σουντουρά), Δημητριάδης, Βρεττός (65′ Βασιλείου), Κουσκουνάς.
*Λόγω τιμωρίας (4 κίτρινες) την τεχνική καθοδήγηση είχε από τον πάγκο ο συνεργάτης του Ηλίας Παπαθανασίου

Κέρκυρα (Νίκος Θεοδοσιάδης): Τζαφέστας, Τσάνης, Πέντρο (46′ Μντσεντλισβίλι), Γκίτσης, Τσαταλπασίδης, Κ.Β. Γεωργακόπουλος, Μαρλόν, Λάμπογλου, Καρακώστας (65′ λ.τρ. Σπίντζος), Σαρρηγιάννης (46′ Γκασίδης), Λεπενιώτης.