“Λευκή” ισοπαλία με ΑΟΧ

Χωρίς σκορ (0-0) και χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ομάδας μας με τον ΑΟ Χανιά, για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan.gr FOOTBALL LEAGUE 2016-2017.

Σε μία δυνατή αναμέτρηση στα Περιβόλια η ομάδα μας έχασε καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Ποκόνγκ (15’ και 46’) και τον Μάντζη (66’), ενώ από την άλλη ο Λαζαρίδης αρνήθηκε το γκολ σε Σταματή (31’) και Βαρούχα (36’), στις καλύτερες φάσεις των τυπικά φιλοξενούμενων.

15’ Πολύ καλή στιγμή για τον Κισσαμικό. Σουτ του Κίκε η μπάλα κοντράρει στον Βασιλείου και “στρώνεται” στα πλάγια στον Ποκόνγκ, που σουτάρει και ο Αθανασίου αποκρούει σε κόρνερ.
31’ Σουτ του Σταματή από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή απέκρουσε ο Λαζαρίδης σε κόρνερ.
36’ Στην πλάτη της άμυνας ο Βαρούχας πλασάρει με τον Λαζαρίδη να κάνει σπουδαία επέμβαση και τον Βαρούχα στη συνέχεια να πλασάρει άουτ.
46’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Σέντρα του Μάντζη, σουτ στην κίνηση του Ποκόνγκ, η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
65’ Σέντρα-σουτ του Μάντζη μπλόκαρε ο Αθανασίου.
66’ Μεγάλη ευκαιρία μετά από λάθος του Αθανασίου ο Μάντζης πήρε την μπάλα και πλάσαρε, με τον γκολκίπερ του ΑΟΧ να μπλοκάρει την μπάλα.
70’ Φάση διαρκείας που ολοκληρώνεται με το σουτ του Μαρτίνεθ που κατέληξε ψηλά άουτ.
74’ Κόρνερ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Γκούμα άουτ.
81’ Σουτ του Αποστολόπουλου από πλάγια θέση η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
90’ Τελευταία καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον Κισσαμικό, έπειτα από ομαδική συνεργασία βρέθηκε σε θέση βολής ο Τιάγκο Σίλβα αλλά το σουτ του σταμάτησε σωτήρια ο Δαμιανάκης.

Διαιτητής: Σταθόπουλος (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)-Κρέτσιμος (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Πατεμτζής (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Ηρακλής (4’), Σελινιωτάκης (41’), Σταματής (60’), Βαρούχας (84’), Τσερκέζος (84’), Τσουκάνης (89’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Κουρέλλας, Γκούμας (85’ Γιαλούσης), Τιάγκο Σίλβα, Μάριο Μαρτίνεθ, Ποκόνγκ (78’ Θέος), Κίκε (67’ Βλάχος), Μάντζης.

ΑΟ Χανιά (Σάκης Παπαβασιλείου): Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Βασιλείου, Τσουκάνης, Ηρακλής, Φουρλάνος, Ντούμος (62’ Ρούνει Εβά), Αποστολόπουλος, Βαρούχας, Σταματής (79’ Μηλιώτης)