Ηττα για την Κ19 στο Βαρύπετρο

Την ήττα με σκορ 2-1 από την Κηφισιά γνώρισε σήμερα (21/01) η ομάδα Νέων της ΠΑΕ Χανιά στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19 της SL2.

Το συγκρότημα του Βασίλη Παπαδάκη αν και κατάφερε να απαντήσει άμεσα στο γκολ των φιλοξενούμενων που προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό, δεν μπόρεσε να πάρει αποτέλεσμα από την πρωτοπόρου του ομίλου, παρά την πολύ καλή του εμφάνιση.

Η Κηφισιά άνοιξε το σκορ στο Βαρύπετρο με τον Ζώνιο, αλλά τα Χανιά αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα «ίσια»  στο 24’ με τον Μπίτι. Ωστόσο η Κηφισιά στο β’ μέρος σκόραρε ξανά με τον Καράι στο 68ο λεπτό που της χάρισε εν τέλει τη νίκη, με τα Χανιά να κρατάνε μια ακόμα καλή παρουσία απέναντι σε μια από τις κορυφαίες ομάδες του Β’ ομίλου.

Η Κηφισιά τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του  Παπατριανταφύλλου στο 90+4’.

Διαιτητές: Τρίγκας, Χατζηδάκης-Λογαρίδης (Χανίων)

Χανιά (Βασίλης Παπαδάκης): Δεσποτόπουλος, Μπραουδάκης, Κουκουράκης Μιχ., Γκολλόση, Σκοπελίτης (83’ Βενέτης), Χαλίλι, Μπίτι (77’ Τσακίρης), Τζαμπάζοφ, Κουκουράκης Λεων., Σταματάκης, Τσούτσης

Κηφισιά: Ζαπάρτας, Τσουχλαράκης, Μπάκος (84’ Παπατριανταφύλλου), Αποστόλου (78’ Ντόκο), Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος (78’ Ζαχαριάδης), Δήμος (55’ Μπουμπουλλίμα), Καράι, Κατσανεβάκης, Ζώνιος (84’ Σκιαδαρέσης), Χαχούλης

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη