Φιλική ισοπαλία στο Παγκρήτιο

Σε δυνατό φιλικό προετοιμασίας η ομάδα μας αναδείχτηκε ισόπαλη (1-1) με τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στάδιο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11′ με πέναλτι του Κουατένγκ για να ισοφαρίσει στο 44′ ο Βάρκας με πλασέ.

Στο 80′ ο Α. Κόλα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 1-2.

1′ Ωραία ενέργεια και σέντρα του Καψάλη ο Τζελέπης διώχνει με δυσκολία.
11′ ΓΚΟΛ: Σε εκτέλεση φάουλ του Ποζατζίδη καταλογίζεται πέναλτι για χέρι του Μπαΐροβιτς και ο Κουατένγκ ευστοχεί για το 1-0.
16′ Σουτ του Κουατένγκ μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
22′ Σέντρα του Βασιλακάκη διαμαρτυρίες για χέρι του Ποζατζίδη.
23′ Σουτ του Βουτσά άουτ.
25′ Σουτ του Βουτσά μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουτζαβασίλης.
35′ Νέο σουτ από τον Βουτσά μπλοκάρει σταθερά ο Κουτζαβασίλης.
41′ Κόρνερ του Βουτσά προβολή του Ποζατζίδη και ο Κωστανάσιος από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
44′ ΓΚΟΛ: Μαγική μπαλιά του Παναγιωτούδη ο Βασιλόγιαννης πλασάρει, ο Τζελέπης αποκρούει και ο Βάρκας με πλασέ από κοντά ισοφαρίζει (1-1).
48′ Σουτ του Παναγιωτούδη μπλοκάρει ο Τζελέπης.
52′ Σουτ του Βασιλόγιαννη άουτ.
57′ Σουτ του Βουτσά μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.
58′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου μπλοκάρει ο Τζελέπης.
71′ Μακρινό σουτ του Α. Κόλα με δυσκολία αποκρούει ο Τσέλιος.
76′ Από διώξιμο του Κατσιμήτρου η μπάλα χτυπά στον Κατσούρι και καταλήγει άουτ.
80′ Μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Κολλά ο Α. Κόλα βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.
84′ Σουτ του Βουτσά μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.
86′ Κόρνερ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου μπλοκάρει ο Τσέλιος.
88′ Σέντρα του Μπουτσάκη κεφαλιά του Πατελάκη άουτ.
90+2′ Δυνατό σουτ του Τριανταφυλλάκου άουτ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τζελέπης (66′ Τσέλιος), Ε. Κόλα, Σαρρής (60′ Μήτσο), Ποζατζίδης, Ντουμάνης (46′ Νικολακάκης), Κατσούρι (77′ Τσαμαδιώτης), Πέιος (78′ Πακιουφάκης), Βουτσάς (87′ Πατελάκης), Μπουτσάκης, Κουατένγκ (72′ Δασκαλάκης), Κωστανάσιος (60′ Νεράλ).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης (46′ Κατσιμήτρος), Καψάλης (46′ Καλαϊτζάκης), Πατάπης (46′ Στίκας), Παντεκίδης, Καμαρά (64′ Γαϊτάνης), Παναγιωτούδης (87′ Μπερντίος), Βογιατζής (46′ Τριανταφυλλάκος), Βασιλακάκης (77′ Σκέντζος), Βασιλόγιαννης (64′ Α. Κόλα), Βάρκας (64′ Κογιέτε), Μπαΐροβιτς (64′ Κολλάς).