ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ισοπαλία στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας (pics)

Ισόπαλο ήταν το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της ομάδας μας, με αντίπαλο τη Θύελλα Σαρακηνών (1-1), στο γήπεδο Πτολεμαΐδας.

Ο Γιάκος άνοιξε το σκορ στο 51′, για να ισοφαρίσει η ομάδα από την Πέλλα στο 85′ με πέναλτι του Τσόρμπα. Η ομάδα μας είχε αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Οι φάσεις του αγώνα
10′ Κόρνερ του Δημητριάδη κεφαλιά του Διαμαντόπουλου άουτ.
35′ Διπλή ευκαιρία, από γύρισμα του Βρεττού το σουτ του Δημητριάδη απέκρουσε ο Παπαθανασίου και στη συνέχεια το σουτ του Μπερντίου απέκρουσε με προβολή ο Ρώσσης.
50′ Φάουλ του Κάρλος κεφαλιά του Διαμαντόπουλου άουτ.
51′ ΓΚΟΛ: Από κάθετη πάσα του Διαμαντόπουλου στην πλάτη της άμυνας ο Γιάκος με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
59′ Ευκαιρία για τη Θύελλα με τον Μεταξά να σουτάρει άουτ έπειτα από πάσα του Τσόρμπα.
60′ Σουτ του Βρεττού απέκρουσε ο Παπαθανασίου.
62′ Σουτ του Βρεττού απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπαθανασίου.
67′ Σουτ του Θωμά απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης.
72′ Ο Τριανταφυλλάκης με τα ακροδάκτυλα βρίσκει την μπάλα στην κεφαλιά του Κούμπου και αφού προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι την
μπλοκάρει στη γραμμή.
78′ Κάθετη του Γιάκου πλασέ του Διαμαντόπουλου άουτ.
80′ Έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Διαμαντόπουλο ο Πλέγας κάνει τη “λόμπα” αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
85′ ΓΚΟΛ: Με πέναλτι του Τσόρμπα η Θύελλα ισοφαρίζει σε 1-1.
87′ Μια από τις γνωστές επελάσεις του Βρεττού αλλά το οριζόντιο δοκάρι “σταματάει” το σουτ του.
88′ Χαμένο τετ-α-τετ του Γιάκου απέκρουσε ο Βόλτσης.
90+1′ Ωραία ενέργεια του Κάρλος και γύρισμα στον Γιάκο που πλάσαρε άουτ.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Πραχάλης-Σάκος (Κοζάνης)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαμπίρης (38′ Κουτζαβασίλης, 71′ Τριανταφυλλάκης), Αναστασόπουλος, Γρομητσάρης (46′ Ανδρέου), Σωτηράκος, Ουνγιαλίδης (74′ Λάμτσε), Παναγιωτούδης (74′ Μυφτάρι), Τριανταφυλλάκος (46′ Πλέγας), Μπερντίος (46′ Κάρλος), Βρεττός, Δημητριάδης (46′ Γιάκος), Διαμαντόπουλος (82′ Καστανοπουλάκης).

Θύελλα Σαρακηνών (Κώστας Γαλτσίδης): Παπαθανασίου (69′ Βόλτσης), Θωμάς (69′ Ιωάννου), Κιόρτσης, Ρώσσης, Μαντζανάς, Τράκας, Κούμπους, Γαρύφαλλος, Παπαδόπουλος (55′ Τσόρμπας), Μεταξάς (75′ Ταουσιάνης), Γεωργίου (60′ Κεχαγιάς).