ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ξανά ισοπαλία στην Αρτα

Στη… λασπομαχία της Άρτας η ομάδα μας απώλεσε σωρεία ευκαιριών αλλά υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 1-1 απέναντι στον Καραϊσκάκη.

Οι γηπεδούχοι σε μια από τις σπάνιες φορές που πάτησαν περιοχή κέρδισαν πέναλτι σκοράροντας στο 8′ με τον Λόβριτς.

Ακολούθησαν πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας που ισοφάρισε τελικά στο 51′ με τον Διαμαντόπουλο.

Οι φάσεις του αγώνα
8′ ΓΚΟΛ: Πέναλτι για τον Καραϊσκάκη σε ανατροπή του Μαραθωνίτη από τον Γρομητσάρη, το εκτελεί εύστοχα ο Λόβριτς.
13′ Ευκαιρία με το σουτ του Κάρλος να καταλήγει άουτ.
20′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Διαμαντόπουλου το σουτ του Μπραμπίγια αποκρούει ο Σοϊλεμέζογλου.
20′ Κι άλλη ευκαιρία για τα Χανιά με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει άουτ.
22′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Τάμπα.
24′ Απίστευτη ευκαιρία από σέντρα του Μασένα και διώξιμο του Τάμπα ο Μπραμπίγια πλάσαρε και ο Σοϊλεμέζογλου απέκρουσε.
29′ Σέντρα του Διαμαντόπουλου κεφαλιά του Βρεττού άουτ.
31′ Σουτ του Μασένα απέκρουσε ο Σοϊλεμέζογλου.
32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από κόρνερ του Μπραμπίγια ο Ανδρέου πλάσαρε και η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι.
41′ Σουτ του Βρεττού άουτ.
44′ Ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη με τον Κόκα από κοντά να πλασάρει άουτ.
49′ Σέντρα του Σωτηράκου παραλίγο αυτογκόλ στο διώξιμο του Τάμπα (κόρνερ).
51′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Μασένα ο Διαμαντόπουλος με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.
58′ Απίστευτη ευκαιρία πλασέ του Μπραμπίγια ο Δερμιτζάκης διώχνει στη γραμμή.
66′ Κόρνερ του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Μασένα άουτ.
80′ Ευκαιρία με το σουτ του Μασένα να αποκρούεται από τον Σοϊλεμέζογλου.
90+3′ Απίστευτη ευκαιρία από σέντρα του Σωτηράκου και κόντρα στον Τάμπα αποκρούει ο Σοϊλεμέζογλου.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Ηπείρου) – Μανασής (Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)
Κίτρινες κάρτες: Γιαννιώτης (18′), Πλέγας (25′)

Καραϊσκάκης (Βασίλης Αργυρίου): Σοϊλεμέζογλου, Φαν Ιπερεν, Χατζηδίμπας, Γιαννιώτης, Γαλεάδης (35′ Κόκας), Νταλακούρας (53′ Δερμιτζάκης), Δούμτσιος, Μαραθωνίτης (54′ Κορέλας), Τάμπας, Παπανίκου, Λόβριτς.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πλέγας (46′ Τριανταφυλλάκος), Κάρλος (85′ Καμαρά) Μπραμπίγια (77′ Γιάκος), Βρεττός (77′ Δημητριάδης), Μασένα, Διαμαντόπουλος.