Τρίτη νίκη για την Κ19

Μόνη στη κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣ Χανίων ανέβηκε η Κ19 των Χανίων.

Η ομάδα μας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος νίκησε σήμερα, Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου, το απόγευμα  στο γήπεδο των Νεροκούρου τον Α.Σ. Τάλως Συριλίου με 8-1 και πανηγύρισε την τρίτη της επιτυχία στη σεζόν. Από τρία γκολ σημείωσαν οι Αγγελος Λαδάς και Στέλιος Τσακίρης και δυο ο Κώστας Σκοπελίτης. Έτσι η ομάδα Νέων της ΠΑΕ Χανιά, έφτασε τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα και αποσπάστηκε από τους διώκτες της.

Το σκορ άνοιξε ο Λαδάς στο 30ό λεπτό έπειτα από ατομική ενέργεια και αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ στο 33′ ο Σκοπελίτης έκανε το 0-2 μετά από έμμεσο φάουλ και στρώσιμο από τον Σπανουδάκη. Οι γηπεδούχοι στο αμέσως επόμενο λεπτό (34′) μείωσαν σε 1-2 με τον Βαμβακάκη, αλλά η ομάδα μας και πάλι με τον Λαδά στο 36′ πήρε εκ νέου προβάδισμα δυο τερμάτων (1-3).

Στο β’ μέρος η ομάδα μας ήταν καταιγιστική σημειώνοντας ακόμα πέντε τέρματα. Το 1-4 έκανε ο Τσακίρης στο 59′, ενώ στο 64′ ο Λαδάς με το τρίτο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-5. Στο 73′ ο Σκοπελίτης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ “έγραψε” το 1-6, ενώ στο 77′ και το 85′ σκόραρε ο Τσακίρης για να διαμορφώσει το τελικό 1-8.

Τάλως Συριλίου (Κώστας Ασβεστάς): Καρεφυλάκης, Κατσανεβάκης, Αχλάτης, Περράκης (46’ Μήτρος), Βαμβακάκης (68’ Λιονουδάκης), Κελάκης, Κατάκης, Σολανάκης (66’ Βεντούρης), Μαρκάκης, Μουζουράκης, Πεπονούλας (46’ Κοτοτικίδης)

Χανιά Κ19 (Μάρκος Ασλαματζίδης): Βουτσάς, Καλογερής, Σκοπελίτης, Βενέτης, Σπάχο (46’ Κοκκινάκης), Κανιαμός, Σπανουδάκης, Εσπιαλίδης, Μπίτι, Τσακίρης, Λαδάς.

Διαιτητής: Νταμαδάκης
Βοηθοί: Κελαϊδής – Ζιούτης

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη