ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Τρίκαλα-Κισσαμικός 2-2

Παρότι προηγήθηκε με 2-0 η ομάδα μας δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τα Τρίκαλα, αφού η τοπική ομάδα ισοφάρισε λίγο πριν την εκπνοή των καθυστερήσεων σε 2-2.

Ο Κισσαμικός στο πρώτο ματς της ιστορίας του στη FootballLeagueείχε πολύ καλή εικόνα και το αποτέλεσμα του δίνει δύναμη για τη δύσκολη συνέχεια.

Το “φιλμ” του αγώνα

6’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μάνιας ο Σελινιωτάκης στην πορεία της μπάλας, δεν μπορεί να τη βρει αλλά αιφνιδιάζεται ο Χιώτης που δυσκολεύεται να αποκρούσει και ο Βαττής με πλασέ ανοίγει το σκορ (0-1).
12’ Φάουλ του Γκονζάλες η μπάλα στο τείχος, νέο σουτ του Γκονζάλες άουτ.
22’ Μπαλιά του Μάντζη στον Λώττα, που δεν σούταρε ενώ είχε τη δυνατότητα και στη συνέχεια κλείστηκε με αποτέλεσμα να επιχειρήσει σέντρα για τον Μάντζη, που δεν πρόλαβε την μπάλα.
39’ Μπαλιά του Ταραλίδη στην πλάτη της άμυνας ο Μάνιας “πατάει” περιοχή αλλά την ώρα που ήταν έτοιμος να σουτάρει τον “έκοψε” ο Γκονζάλες.
44’ Σέντρα του Αρσενίεβιτς, κεφαλιά του Κουσκουνά άουτ.
45+1’ Σέντρα του Μουμίν, κεφαλιά του Ρεπετσά άουτ.
47’ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Μάντζη, που πέρασε όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του και πλάσαρε ιδανικά για το 0-2.
52’ Μακρινό σουτ του Λώττα μπλοκάρει ο Χιώτης.
54′ Ο Μουμίν, που έχει κάρτα, τραβάει τον Λώττα από τη φανέλα, αλλά ο κ. Σέζος δίνει το φάουλ χωρίς να τον “τιμωρήσει” με δεύτερη κίτρινη.
54’ Μπαλιά του Μουμίν για τον Κουσκουνά, που κάνει την προβολή για να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Λαζαρίδης.
62’ Σουτ του Γκμπαλέ στο δοκάρι.
67’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Λαμπάκη κεφαλιά του Κουσκουνά και 1-2.
70’ Ο Σελινιωτάκης κέρδισε τη μπάλα στον χώρο του κέντρου και συνδυάστηκε με τον Λώττα για να βγει απέναντι από τον Χιώτη, ο οποίος απέκρουσε το σουτ του. Στη συνέχεια της φάσης ο Σελινιωτάκης σέντραρε για τον Βαττή, την κεφαλιά του οποίου μπλόκαρε ο Χιώτης.
81’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσικουδάκη από πλάγια θέση να πλασάρει πάνω στον Χιώτη.
84’ Σέντρα του Στεβάνοβιτς, γυριστό σουτ του Κουσκουνά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με την παρέμβαση του Λαζαρίδη, που επεμβαίνει σωτήρια και στο γύρισμα του Μουμίν.
87’ Σουτ του Μουμίν άουτ.
90+2’ ΓΚΟΛ: Ο Ποσίνκοβιτς απομακρύνει πάνω στον Λαμπάκη, που με σουτ ισοφαρίζει σε 2-2.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος-Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)

Κίτρινες κάρτες: Ταραλίδης (10’), Σελινιωτάκης (15’), Μουμίν (42’), Βαττής (64’), Γιαννίτσης (66’), Ζώνας (71’), Λώττας (72’), Σακελλαρίου (75’), Λαμπάκης (90+3’)

Τρίκαλα (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Χιώτης, Λαμπάκης, Ρεπετσάς, Ζώνας, Νιάρος (82’ λ.τρ. Μακρίδης), Ριζογιάννης, Μουμίν, Γκονζάλες (59’ Στεβάνοβιτς), Αρσενίεβιτς (46’ Δουκάκης), Γκμπαλέ, Κουσκουνάς.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Σακελλαρίου, Πότσι, Σελινιωτάκης, Μάνιας (57’ Ευθυμιάδης), Λώττας (78’ Τσικουδάκης), Βαττής, Μάντζης (66’ Ποσίνκοβιτς).