Το γύρισε αλλά… 2-2 με τυχερό γκολ

Η ομάδα μας αν και έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (από 0-1 σε 2-1) δέχτηκε ένα τυχερό γκολ για το τελικό 2-2 με τον ΑΟΠ.

Το ξεκίνημα του ματς ήταν κακό με πολλά λάθη από την ομάδα μας και σε ένα από αυτά ο Νίλι έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους (0-1) στο 9′.

Η αντίδραση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με δύο γκολ του προερχόμενου από τον πάγκο Βρεττού, που ισοφάρισε στο 64′ και έκανε το 2-1 στο 69′.

Ομως στο 76′ οι φιλοξενούμενοι με αρκετή δόση τύχης έφτασαν στο 2-2 με σουτ του Μιγκέλ που κόντραρε στον Φαζό.

5′ Φάουλ του Ποζατζίδη, κεφαλιά του Λουκίνα στο δοκάρι και στη συνέχεια σπουδαία επέμβαση Παπαδόπουλου σε πλασέ του Γκατσολάρι.
9′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Σισέ στον Παπαδόπουλο ο Νίλι κλέβει την μπάλα και τη στέλνει με πλασέ στα δίχτυα (0-1).
15′ Μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Φαζού ο Ρίσκι πλασάρει και ο Βασιλειάδης αποκρούει σε κόρνερ. Από το κόρνερ του Σάλιακα ο Αρναρέλλης βρίσκει την μπάλα και κ Ουές διώχνει στη γραμμή.
45+1′ Επικίνδυνη γύρισμα του Κουσκουνά απομακρύνουν οι αμυνόμενοι.
49′ Σουτ του Κουσκουνά άουτ.
50′ Γύρισμα προς τα πίσω του Τσαμούρη ο Ρίσκι από πλάγια θέση πλασάρει άουτ.
60′ Σέντρα του Ουές κεφαλιά του Μιγκέλ μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
64′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αρναρέλλη η μπάλα περνάει από όλους και ο Βρεττός πλασάρει για το 1-1.
68′ Πάσα του Μουμίν σουτ του Τόλι άουτ.
69′ ΓΚΟΛ: Γέμισμα του Φαζού ο Βρεττός στην πλάτη της άμυνας “τσιμπάει” την μπάλα με το πόδι και τη στέλνει στα δίχτυα (2-1).
76′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ποζατζίδη σουτ του Μιγκέλ η μπάλα κοντράρει στον Φαζό και καταλήγει στα δίχτυα (2-2).
77′ Ευκαιρία με τον Λουκίνα σουτ άουτ.
88′ Κόρνερ Αρναρέλλη κεφαλιά του Σισέ άουτ.

Διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας) – Νικολάου (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Τσαγκαράκης (ΕΠΣ Χανίων)

Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (53′), Βρεττός (81′), Μάικιτς (82′), Ποζατζίδης (90+2′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Φαζός, Καραγεώργης (63′ λ. τρ. Βρεττός), Μουμίν, Σάλιακας (44′ λ. τρ. Σελινιωτάκης), Αρναρέλλης, Κάσσος, Ρίσκι, Κουσκουνάς.

ΑΟΠ (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ουές, Στ. Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (57′ λ. τρ. Κόρτσταμ), Μάικιτς, Γκατσολάρι (66′ Παπανικολάου), Μποσέτι, Μιγκέλ, Νίλι, Λουκίνας (89′ Πουρζιτίδης)