Θρίαμβος στον Βόλο

Θριαμβευτική εμφάνιση της ομάδας μας στον Βόλο και νίκη με 4-1 κόντρα στον πρωτοπόρο Βόλο ΝΠΣ.

Η ομάδα μας κατάφερε να μην απειληθεί από τον αντίπαλό της και πήρε το “πάνω χέρι” στο ματς μετά τη 2η κίτρινη στον Γκαλίτσιο (46′).

Ο Ρίσκι στο 58′ άνοιξε το σκορ και παρά την ισοφάριση των γηπεδούχων με τον Μάντζη στο 64′ οι παίκτες της ομάδας μας δεν έχασαν τη συγκέντρωσή τους στη συνέχεια του αγώνα φτάνοντας σε ακόμη τρία γκολ με τους Κουσκουνά (70′), Ρίσκι (82′) και Σάλιακα (90+3′).

10′ Σέντρα του Ρίσκι ο Δημόπουλος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία.
27′ Ατομική ενέργεια του Κουσκουνά και σουτ μπλοκάρει ο Μπουργάνης.
32′ Σέντρα του Σάλιακα προβολή του Χαλκιαδάκη υπό την πίεση του Μάντζη μπλοκάρει ο Μπουργάνης.
38′ Πάσα του Ρίσκι στον Κουσκουνά το σουτ του οποίου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπουργάνης.
54′ Σουτ Πέντα άουτ.
58′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική μπαλιά του Μουμίν στον Ρίσκι που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει για το 0-1.
64′ ΓΚΟΛ: 1-1 με πλασέ του Μάντζη από σέντρα του Ηλιόπουλου.
69′ Σουτ του Ηλιόπουλου άουτ.
70′ ΓΚΟΛ: Ο Ρίσκι ανοίγει ωραία στον Κάσσο που βγάζει ιδανική σέντρα στον Κουσκουνά που με πλασέ κάνει το 1-2.
75′ Μπαλιά Αρναρέλλη ο Μπουργάνης διώχνει προ του Ρίσκι.
77′ Σέντρα του Δημόπουλου ο Φράγκος δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και περνάει παράλληλα από την εστία.
82′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική σέντρα Αρναρέλλη πλασέ του Ρίσκι και 1-3.
85′ Ευκαιρία με τον Αρναρέλλη σουτ άουτ.
90+3′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Κάσσου ο Σάλιακας εύκολα με πλασέ το 1-4.

Διαιτητής: Τσέτσιλας (ΕΠΣ Γρεβενών)
Βοηθοί: Στεφούλης (ΕΠΣ Γρεβενών) – Δεμερτζής (ΕΠΣ Πέλλας)
4ο διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Κίτρινες κάρτες: Γκαλίτσιος (30′), Ζιούλης (45′), Γκαλίτσιος (46′), Κότο (48′), Σάλιακας (68′), Σισέ (74′), Παπαδόπουλος (90+1′)
Κόκκινη κάρτα: Γκαλίτσιος (46′)

Βόλος ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Πέντα, Δημόπουλος, Πίσπας (46′ Φράγκος), Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (56′ Ενγκουέμ), Καρρίκι (75′ Κόκκορης), Ηλιόπουλος, Κότο, Πίτου Γκαρσία.

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης (46′ λ. τρ. Αρναούτογλου), Καραγεώργης, Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος, Χαλκιαδάκης (68′ Αρναρέλλης), Ρίσκι (84′ Σελινιωτάκης), Κουσκουνάς.