Θρίαμβος και στην Πάτρα

Επιβλητικό πέρασμα από την Πάτρα για την ομάδα μας που θριάμβευσε επί της Παναχαϊκής με 3-1, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη εντός έδρας ήττα της.

Με εντυπωσιακή εκκίνηση στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων η ομάδα μας πέτυχε μία μεγάλη νίκη, κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 6′ ο Κάσσος από σέντρα του Κουσκουνά άνοιξε το σκορ και στο 52′ ο Αρναρέλλης με ψύχραιμο πλασέ, έπειτα από σέντρα του Κάσσου πέτυχε το 0-2. Στο 74′ ο Αρναρέλλης πάσαρε στον Κάσσο, που “πάτησε” περιοχή, σπρώχτηκε από τον Ντάσιο και στο πέσιμο βρήκε την μπάλα σημειώνοντας ένα απίθανο γκολ για το 0-3.

Οι γηπεδούχοι, που από το 62′ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης στον Τσελεπίδη, μείωσαν στο 87′ με τον Ελευθεριάδη.

1′ Σουτ του Κουσκουνά από το ύψος της περιοχής ο Πέτριτς μπλοκάρει.
6′ ΓΚΟΛ: Ο Ρίσκι “κλέβει” την μπάλα στον χώρο του κέντρου και πασάρει στον Κουσκουνά, που βγάζει ιδανική σέντρα για τον επερχόμενο Κάσσο, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά για το 0-1.
10′ Πάσα του Κουσκουνά στην πλάτη της άμυνας ο Πέτριτς με δυσκολία προλαβαίνει και διώχνει προ του Κάσσου.
17′ Σουτ του Κουσκουνά κοντράρει η μπάλα σε σώματα αμυνομένων και στην εξέλιξη ο Αρναρέλλης αποσπά την μπάλα και με σουτ τη στέλνει στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ με υπόδειξη του β’ βοηθού Γουρνιά.
24′ Μπαλιά του Ρίσκι ο Κουσκουνάς από πλάγια θέση και υπό την πίεση του Τσελεπίδη σουτάρει και ο Πέτριτς μπλοκάρει.
26′ Σέντρα του Κυνηγόπουλου ο Παπαδόπουλος διώχνει προ του Μωραΐτη.
27′ Πολύ καλή στιγμή για το 0-2. Ατομική ενέργεια του Ρίσκι, απανωτές ντρίμπλες στον Μοσνί και σουτ η μπάλα καταλήγει άουτ.
29′ Κόρνερ του Αργυρόπουλου κεφαλιά του Μωραΐτη ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.
33′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή, κόρνερ του Αργυρόπουλου κεφαλιά του Μωραΐτη η μπάλα άουτ.
46′ Σέντρα του Τόλι πλασέ στην κίνηση του Αρναρέλλη ο Πέτριτς μπλόκαρε.
47′ Σέντρα του Τόλι κεφαλιά του Παπαχρήστου μπλόκαρε ο Πέτριτς.
52′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κάσσου η μπάλα φτάνει στον Αρναρέλλη που πλασάρει ψύχραιμα για το 0-2.
63′ Φάουλ του Κάσσου απέκρουσε ο Πέτριτς.
64′ Κόρνερ του Παπαχρήστου ο Φαζός από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
70′ Ο Παπαδόπουλος διώχνει πάνω στον Μπαστακό που σουτάρει και στέλνει την μπάλα άουτ.
74′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Αρναρέλλη στον Κάσσο που τον σπρώχνει ο Ντάσιος και στο πέσιμο με πλασέ πετυχαίνει ένα απίστευτο γκολ.
77′ Πάσα του Βρεττού σουτ του Ρίσκι άουτ.
84′ Σέντρα του Ελευθεριάδη σουτ του Αργυρόπουλου άουτ.
87′ ΓΚΟΛ: Αδράνεια στην άμυνα, γύρισμα του Μπαστακού ο Ελευθεριάδης πλασάρει ο Τόλι διώχνει στη γραμμή αλλά ο β’ βοηθός δείχνει σέντρα.

Διαιτητής: Αντωνίου (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Καραθανάσης – Γουρνιάς (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Ματσούκας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες κάρτες: Αργυρόπουλος (43′), Μουμίν (45+3′), Αρναρέλλης (45+5′), Τσελεπίδης (62′)
Κόκκινη κάρτα: Τσελεπίδης (62′)

Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Πέτριτς, Σταμόπουλος, Πλέγας (27′ Μπαστακός), Αργυρόπουλος, Φουρλάνος (76′ Παπατόλιος), Ελευθεριάδης, Μοσνί, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης (46′ Κολ), Τσελεπίδης.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Σισέ, Σελινιωτάκης, Φαζός, Κάσσος, Παπαχρήστος, Τεγούσης, Μουμίν, Αρναρέλλης (75′ Βρεττός), Ρίσκι (82′ Αποστολόπουλος), Κουσκουνάς (38′ λ. τρ. Τόλι)