Στο ίδιο έργο θεατές…

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-0 από τον Εργοτέλη, στο Παγκρήτιο στάδιο, για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 2.

Παρότι η εμφάνιση δεν ήταν καλή η ιστορία του αγώνα θα είχε αλλάξει αν ο β’ βοηθός Κουφός δεν ακύρωνε με λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ το γκολ του Βασιλόγιαννη στο 33’.

Οι γηπεδούχοι με αρκετή δόση τύχης πέτυχαν τα δύο γκολ. Στο 42’ ο Κόλα από κόρνερ του Σερβιλάκη προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο πόδι του και τελικά κατέληξε στα δίχτυα. Στο 48’ ο Μανουσάκης κέρδισε συνεχόμενες κόντρες και πλάσαρε για το τελικό 2-0.

Στο 77’ ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε το πέναλτι του Κόνραντ, το οποίο “είδε” σε βουτιά του Μπουρσέλη ο διαιτητής Αγγελάκης.

23′ Σουτ του Μπραμπίγια μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος.
27′ Σουτ του Μανουσάκη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
29′ Σουτ του Μανουσάκη από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.
30′ Ωραία μπαλιά του Διαμαντόπουλου σουτ του Κάρλος από πλάγια θέση άουτ.
33′ Σέντρα του Σερβιλάκη διώχνει ο Ανδρέου και το σουτ του Μπουτσάκη βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.
33′ Ακυρώνεται κανονικό γκολ του Βασιλόγιαννη από μπαλιά του Διαμαντόπουλου με λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του β’ βοηθού Κουφού.
42′ ΓΚΟΛ: Για τον Εργοτέλη με αρκετή δόση τύχης. Από κόρνερ του Σερβιλάκη ο Κόλα προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά και από κόντρα στο πόδι του η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
48′ ΓΚΟΛ: Για τον Εργοτέλη ο Μανουσάκης στέκεται τυχερός κερδίζοντας τις κόντρες και πλασάρει τον Κουτζαβασίλη για το 2-0.
57′ Φάουλ του Βασιλόγιαννη ψηλά άουτ.
59′ Πάσα του Διαμαντόπουλου σουτ του Βασιλόγιαννη μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.
60′ Σουτ του Μανουσάκη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
71′ Σέντρα του Πλέγα σουτ του Σουντουρά αποκρούει ο Κατσιμήτρος.
76′ Ανύπαρκτο πέναλτι σε βουτιά του Μπουρσέλη σε έξοδο του Κουτζαβασίλη και κίτρινη κάρτα. Ο Κόνραντ εκτελεί αλλά ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.
84′ Σέντρα του Κατσούρι κεφαλιά του Κόνραντ απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης.
87′ Σέντρα του Καμαρά κεφαλιά του Σουντουρά στο οριζόντιο δοκάρι.
90+4′ Σουτ του Βασιλόγιαννη κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κολλιάκος (Αθηνών) – Κουφός (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Κάσσος (34’), Πλέγας (51′), Κουτζαβασίλης (76′), Αναστασόπουλος (77′ – από τον πάγκο), Μπουρσέλης (85’), Κωστανάσιος (90′)

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης, Σερβιλάκης (90+2′ Ντουμάνης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Κόλα, Πέιος, Τσέλιος (60′ Αμπντουλαχί), Μπουτσάκης (73′ Κατσούρι), Μανουσάκης (73′ Κωστανάσιος), Πατρινός (61′ Κόνραντ).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κάσσος (46′ Νίκολιτς), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Καμαρά, Παναγιωτούδης (46′ Πλέγας), Κάρλος (80′ Γκίνο), Τριανταφυλλάκος (46′ Δημητριάδης), Βασιλόγιαννης, Μπραμπίγια (46′ Σουντουρά), Διαμαντόπουλος.