ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Σπουδαία νίκη με Κουσκουνά

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πανηγύρισε η ομάδα μας, με 1-0 απέναντι στον Καραϊσκάκη Αρτας, με σκόρερ τον Νίκο Κουσκουνά.

Στο πρώτο του παιχνίδι ως βασικός ο χαρισματικός σκόρερ πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 67′.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Κάκκο, ενώ μετά το 1-0 ο Λαζαρίδης διατήρησε το “μηδέν” με σπουδαία επέμβαση σε κεφαλιά του Τζιώρα.

Οι φάσεις του αγώνα
13′ Κόρνερ του Βρεττού κεφαλιά του Ρίσκι η μπάλα πάνω από την εστία
18′ Εξαιρετική μπαλιά του Μουμίν για τον Κουσκουνά που σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ με προβολή ο Καπίας.
19′ Κόρνερ του Αρναρέλλη σουτ του Παπαχρήστου στην πορεία της μπάλας ο Μουμίν που από κοντά σουτάρει και τη στέλνει άουτ.
22′ Κόρνερ του Παπαχρήστου για τον Αρναρέλλη που εκτός περιοχής σουτάρει στην κίνηση και η μπάλα καταλήγει άουτ.
45+3′ Αδράνεια στην άμυνα σουτ του Λάκκο η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
51′ Σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
54′ Σουτ του Αρναρέλλη η μπάλα δίπλα από την εστία.
67′ ΓΚΟΛ: Ωραία προσπάθεια του Κουσκουνά και πάσα στον Αποστολόπουλο που κάνει σέντρα-σουτ για να πλασάρει ο Κουσκουνάς για το 1-0.
68′ Σέντρα του Χούσου κεφαλιά του Τζιώρα και σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη.
74′ Σουτ του Τζιώρα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
79′ Σουτ του Κουσκουνά η μπάλα άουτ αφού δεν πρόλαβε να τη βρει ο Ρίσκο.
88′ Σουτ του Κουσκουνά άουτ.
90+3′ Σουτ του Γυφτοκώστα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
90+5′ Γυριστό σουτ του Ρίσκι η μπάλα άουτ.

Διαιτητής: Περράκης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης – Νικολάου (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Ψιάνος (81′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος (63′ Αποστολόπουλος), Γκίνη, Μουμίν, Κουσκουνάς (88′ Σελινιωτάκης), Βρεττός (46′ Σάλιακας), Αρναρέλλης, Ρίσκι

Καραϊσκάκης: Στεφανάκος, Καπίας (40′ λ.τρ. Ψιάνος), Παντίδος, Ροντρίγκεθ (80′ Γυφτοκώστας), Παναγιώτου, Παπανίκου, Μασούρας, Χούσος, Βουκμίροβιτς, Κάκκο (88′ Ματθαίου), Τζιώρας