Σημαντική νίκη, 1-0 τον Καραϊσκάκη

Στην προσπάθεια εισόδου στην εξάδα της βαθμολογίας η ομάδα μας πήρε πολύτιμη νίκη με 1-0 απέναντι στον Καραϊσκάκη.

Εχοντας υπομονή στο παιχνίδι της, αλλά και το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 26’ με τη δεύτερη κίτρινη στον Ρουμπανγκούκα, η ομάδα μας πήρε τη νίκη με το γκολ (κεφαλιά) του Διαμαντόπουλου στο 73’, έπειτα από σέντρα του Δημητριάδη. Στο 78’ ο Καμαρά “σημάδεψε” το δοκάρι.

6′ Σουτ του Ναζίμ μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
14′ Ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη από πάσα του Δούμτσιου ο Ρούνεϊ χάνει το κοντρόλ και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
16′ Ευκαιρία, από ωραία συνεργασία Νίκολιτς – Βασιλόγιαννη και σέντρα του τελευταίου ο Κάρλος σουτάρει και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.
21′ Πάσα του Μπραμπίγια μέσα στην περιοχή σουτ του Μασένα ψηλά άουτ.
28′ Σέντρα του Κάρλος κεφαλιά του Διαμαντόπουλου άουτ.
32′ Κόρνερ του Μπραμπίγια σουτ στην κίνηση του Διαμαντόπουλου ψηλά άουτ η μπάλα.
39′ Φάουλ του Μπραμπίγια διώχνει δύσκολα ο Χουάντερσον.
44′ Νέα ατομική ενέργεια του Βασιλόγιαννη και γύρισμα στον Μασένα το σουτ του οποίου αποκρούει ο Χουάντερσον.
47′ Ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Βρεττός κάνει το γύρισμα αλλά ο Διαμαντόπουλος δεν προλαβαίνει την μπάλα.
52′ Φάουλ του Παπανίκου από κεφαλιά του Μασένα η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω από την εστία (κόρνερ).
58′ Ευκαιρία από κόρνερ του Βρεττού ο Ανδρέου με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.
59′ Σέντρα του Καμαρά σουτ του Μασένα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.
62′ Νέα ευκαιρία σέντρα του Μασένα, σουτ του Βασιλόγιαννη αποκρούει ο Χουάντερσον και στη συνέχεια ακυρώνεται το γκολ του Διαμαντόπουλου για οφσάιντ.
73′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Δημητριάδη κεφαλιά του Διαμαντόπουλου και 1-0.
78′ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Καμαρά η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
81′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Δημητριάδη μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά) – Σταύρογλου (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Νίκολιτς (11′), Ρουμπανγκούκα (20′ και 26′), Σωτηράκος (34′), Κάρλος (66′), Θεολόγου (90+1′)
Κόκκινη κάρτα: Ρουμπανγκούκα (26′)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς (82′ Ρέντζας), Ανδρέου, Σωτηράκος (46′ Γρομητσάρης), Καμαρά, Πλέγας (63′ Δημητριάδης), Κάρλος (69′ Γκίνο), Μπραμπίγια (46′ Βρεττός), Βασιλόγιαννης, Μασένα, Διαμαντόπουλος.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιάννης Μάγγος): Χουάντερσον, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπανγκούκα, Δούμτσιος (84′ Δεινόπαπας), Μαύρου (77′ Μπρέμπος), Ναζίμ (67′ Νταλακούρας), Τάμπας (77′ Μπεκατώρος), Παπανίκου, Ρούνεϊ (84′ Μαραθωνίτης), Λόβριτς.