Ψυχωμένη νίκη, 1-0 τα Τρίκαλα

Σε ένα ματς που έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες και σε βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας πήρε ψυχωμένη νίκη με 1-0 κόντρα στα Τρίκαλα.

Στο 81′ το “χρυσό” γκολ από προσπάθεια του Καραγιάννη.

15′ Μεγάλη ευκαιρία. Από φάουλ του Σάλιακα η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Σισέ εξ επαφής σε κενή εστία στέλνει με προβολή την μπάλα άουτ.
22′ Από κόντρες η μπάλα φτάνει στον Καπό, που μόνος μέσα στην περιοχή πλασάρει αλλά ο Παπαδόπουλος με σωτήρια επέμβαση διατηρεί το 0-0.
39′ Σέντρα του Σάλιακα πλασέ στην κίνηση του Κουσκουνά μπλοκάρει ο Ταΐρης.
44′ Από διώξιμο του Ντόση ο Γκίνη πήρε την μπάλα, “άδειασε” έναν αντίπαλο και σούταρε με την μπάλα να φεύγει άουτ.
46′ Μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα δευτερόλεπτα του β’ ημιχρόνου με τον Ρίσκι να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να μην τελειώνει τη φάση, αλλά να επιχειρήσει πάσα, που κόπηκε από τον Γκότοβο.
52′ Νέα ευκαιρία, σέντρα του Παπαχρήστου πλασέ στην κίνηση του Ρίσκι απέκρουσε ο Ταΐρης.
54′ Σέντρα του Πάνου ο Γουερέ έστρωσε στον Σαλίμ Σισέ που πλάσαρε για να μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
68′ Σπουδαία επέμβαση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Σαλίμ Σισέ.
74′ Ο Σμυρλής έκανε τη σέντρα με δύναμη προς την περιοχή και η μπάλα προσέκρουσε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού.
80′ Σέντρα Αρναρέλλη σουτ του Παπαχρήστου, η μπάλα βρίσκει στον Τσιμίκα και καταλήγει κόρνερ.
81′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Καραγιάννη η μπάλα βρίσκει σε αμυνόμενους και καταλήγει στα δίχτυα (1-0).
86′ Σουτ του Σμυρλή άουτ.
90+2′ Από μπαλιά του Βρεττού ο Κουσκουνάς αποφεύγει τον Ταΐρη, που τελευταία στιγμή και εκτός περιοχής τον σταματάει.
90+4′ Γέμισμα του Ταΐρη, ο Παπαδόπουλος δεν μπορεί να διώξει και ο Τόλι απομακρύνει σε κόρνερ σχεδόν στη γραμμή.

Διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Αδαμόπουλος (ΕΠΣ Μεσσηνίας) – Μαυρουδής (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Κίτρινες κάρτες: Σισέ (30′), Κουσκουνάς (35′), Ντιαλό (35′), Γκότοβος (62′), Φαζός (73′), Καπός (73′), Καραγιάννης (90+3′)

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Αλί Σισέ, Φαζός, Παπαχρήστος, Γκίνη (78′ Καραγιάννης), Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος (65′ Αρναρέλλης), Ρίσκι (72′ Βρεττός), Κουσκουνάς

Τρίκαλα (Μίλος Κόστιτς): Ταΐρης, Πάνος, Ντόσης (87′ Λάσκαρης), Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Τσιμίκας, Καπός, Γουερέ (65′ Σμυρλής), Σαλίμ Σισέ.