Ψυχωμένη εμφάνιση και νίκη…

Με ψυχωμένη εμφάνιση η ομάδα μας υποχρέωσε τον πρωτοπόρο Ιωνικό σε ήττα με σκορ 1-0, στο γήπεδο Περιβολίων, για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 2.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 68’ όταν ο Βασιλόγιαννης έκανε εκπληκτική ενέργεια και αποφεύγοντας τον Φαζό σέντραρε στην “καρδιά” της μικρής περιοχής, εκεί όπου ο Παπαγεώργιου προσπαθώντας να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του.

1′ Σουτ του Βασιλόγιαννη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Αναγνωστόπουλος.
7′ Σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα κοντράρει και ο Αναγνωστόπουλος ελέγχει.
11′ Σέντρα του Καμαρά ο Διαμαντόπουλος με ωραία κίνηση βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
19′ Σέντρα του Παπαγεωργίου γυριστό σουτ του Ματσούκα ο Κουτζαβασίλης μαζεύει χωρίς πρόβλημα.
25′ Σουτ του Ματσούκα απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης.
32′ Σουτ του Ματσούκα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
33′ Σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα κοντράρει στον Κοτσώνη και καταλήγει κόρνερ.
39′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Δημητριάδη ο Κάρλος κάνει την κεφαλιά και ο Αναγνωστόπουλος πραγματοποιεί απίστευτη επέμβαση.
45′ Κόρνερ του Ρόλε κεφαλιά του Κοτσώνη, νέα κεφαλιά του Ομάρ ο Μάναλης από κοντά δεν μπορεί.
54′ Σέντρα του Ομάρ κεφαλιά του Μάναλη μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
68′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική ενέργεια του Βασιλόγιαννη που αποφεύγει τον Φαζό και σεντράρει και ο Παπαγεωργίου στην προσπάθειά του να απομακρύνει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
72′ Σέντρα του Ομάρ προβολή του Κάστρο η μπάλα από κόντρα σε Γρομητσάρη καταλήγει κόρνερ.
86′ Σέντρα του Ομάρ κεφαλιά του Νιάς μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Μαυρουδής – Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Σουντουρά (80′)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς (57′ Κάσσος), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Καμαρά, Παναγιωτούδης (90′ Γκίνο), Τριανταφυλλάκος (81′ Σωτηράκος), Κάρλος, Βασιλόγιαννης (90′ Πλέγας), Δημητριάδης (57′ Σουντουρά), Διαμαντόπουλος.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Ομάρ, Παπαγεωργίου (73′ Κουϊρουκίδης), Φαζός (87′ Κύργιας), Κοτσώνης, Γκοτσούλιας (73′ Νιάς), Μουμίν, Ματσούκας (58′ Βλαχομήτρος), Ρόλε, Μάναλης, Κάστρο.