Πρώτη νίκη με θέαμα…

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η ομάδα μας, προσφέροντας και θέαμα, απέναντι στην Κηφισιά με 3-0.

Μόλις στο 4′ ο Μπαΐροβιτς άνοιξε το σκορ, για να κλείσει το ημίχρονο με δύο γκολ σε ένα δίλεπτο, από τον Βάρκα (45′) και τον Μπαΐροβιτς (45+1′).

4′ ΓΚΟΛ: Από ωραία ενέργεια και σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Μπαΐροβιτς με προβολή σκοράρει (1-0).
8′ Σουτ του Παναγιωτούδη άουτ.
17′ Σέντρα του Βασιλόγιαννη κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου άουτ.
20′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπαΐροβιτς ο Βασιλόγιαννης με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.
20′ Δευτερόλεπτα μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή ο Τριανταφυλλάκος στρώνει στον Παναγιωτούδη το δυνατό σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
26′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Κογιέτε η μπάλα περνάει απ’ όλους και καταλήγει άουτ.
34′ Σέντρα του Καλλέργη κεφαλιά του Γιαννιτσάνη άουτ.
45′ ΓΚΟΛ: Από κομπίνα σε κόρνερ ο Βασιλόγιαννης πασάρει στον Κογιέτε που σεντράρει ιδανικά, ο Μπαΐροβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Βάρκας με τον ίδιο τρόπο “σπρώχνει” την μπάλα στα δίχτυα (2-0).
45+1′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Τριανταφυλλάκου ο Μπαΐροβιτς με κεφαλιά στη γραμμή “σπρώχνει” την μπάλα στα δίχτυα (3-0).
50′ Σουτ του Πρίτσα μπλόκαρε σταθερά ο Κουτζαβασίλης.
55′ Νέα κομπίνα σε κόρνερ, σέντρα του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Μπαΐροβιτς άουτ.
66′ Κόρνερ του Πρίτσα κεφαλιά του Γκότοβου άουτ.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης Α. – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Κίτρινες κάρτες: Παπαγγελής (23′), Παυλάκης (56′), Κόλα (76′),

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Πατάπης, Ζιούλης, Τσαμούρης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (85′ Καμαρά), Βάρκας (68′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης (85′ Καλαϊτζάκης), Μπαΐροβιτς (73′ Κόλα).

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Κολοβούρης, Παπαγγελής (46′ Πριόνας), Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Ντοριβάλ (46′ Αγγελόπουλος), Παυλάκης (74′ Τζέλη), Καλλέργης (46′ Πρίτσας), Παπασάββας, Κρητικός, Γιαννιτσάνης (46′ Τετέι).