Πρώτη νίκη, 1-0 τη Δόξα Δράμας

Εστω και αγχωτικά η ομάδα μας πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με 1-0 απέναντι στη Δόξα Δράμας.

Το γκολ σημείωσε στο 38’ ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Μπραμπίγια.

10′ Κόρνερ του Μπραμπίγια απομακρύνει ο Χάμοντ και το σουτ του Μασένα καταλήγει άουτ.
17′ Σουτ του Μπελεβώνη άουτ.
22′ Απίστευτη ευκαιρία από μπαλιά του Τριανταφυλλάκου και προσπάθεια του Αγιώτη να διώξει με το κεφάλι ο Διαμαντόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά σούταρε άουτ.
24′ Φάουλ του Μπραμπίγια μπλοκάρει ο Ηλιάδης.
26′ Φάουλ του Μαυριά και σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασίλη και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Αγγελόπουλου κοντράρει σε σώματα.
30′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Σουντουρά ο Ηλιάδης μπλοκάρει.
38′ ΓΚΟΛ: Ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά από φάουλ του Μπραμπίγια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
43′ Σέντρα του Χάμοντ σουτ του Μενσά άουτ.
53′ Απίστευτη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Μασένα σε κενή εστία πλασάρει άουτ.
63′ Σουτ του Κάρλος άουτ.
66′ Πάσα του Χάμοντ αδύναμο πλασέ του Μπελεβώνη μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης. Στο ίδιο λεπτό σουτ του Αναστασόπουλου από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Ηλιάδης.
90′ Ο Ντάουλας δεν καταλογίζει πέναλτι σε καθαρό σπρώξιμο του Μπελεβώνη στον Διαμαντόπουλο.
90+3′ Σέντρα του Μπελεβώνη κόρνερ από διεκδίκηση της μπάλας Σαμπανίδη – Ανδρέου. Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά) – Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Κάρλος (44′), Νασιμέντο (67′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46′ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Καμαρά (46′ Σωτηράκος), Πλέγας, Τριανταφυλλάκος (29′ λ.τρ. Κάρλος), Μπραμπίγια (88′ λ.τρ. Παναγιωτούδης), Σουντουρά, Μασένα (62′ Βρεττός), Διαμαντόπουλος.

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Ηλιάδης, Μαυριάς (54′ Βάντερσον), Παπαργυρίου (86′ Κουκόλης), Μπελεβώνης, Αγιώτης, Χάμοντ, Βουγιακλίγια (55′ Σαμπανίδης), Μπολάκης (54′ Σπυρόπουλος), Μενσά (71′ Φυτόπουλος), Αγγελόπουλος, Νασιμέντο.