Πρώτη ήττα για την Κ19

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα Κ19 της SL2, παρά την πολύ καλή της εμφάνιση, γνώρισε σήμερα (4/12) η ομάδα μας.

Τα Χανιά ηττήθηκαν με σκορ 2-1 από την αντίστοιχη ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Φυλής για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 16ο λεπτό με τον Τσιχριτζή, αλλά οι παίκτες του Βασίλη Παπαδάκη αντέδρασαν και κατάφεραν πριν την λήξη του ημιχρόνου να ισοφαρίσουν σε 1-1. Δράστης ήταν ο Μπίτι στο 40ο λεπτό, με τα Χανιά να έχουν ακόμα μια καλή ευκαιρία στο α’ μέρος με το διαγώνιο σουτ του Σταματάκη το οποίο εξουδετέρωσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στο β’ ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κι άλλο την απόδοσή της δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Πιο κλασική ήταν το δοκάρι του Χαλίλι στο 54’, ενώ ο ίδιος παίκτης απείλησε και στο 63’ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να διώχνει εντυπωσιακά.

Στο 80’ ευκαιρία είχε και ο Λεωνίδας Κουκουράκης ο οποίος έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κανελάκη. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν σε μια αντεπίθεση με πλασέ του Σαχίνη στο 86’ . Οι παίκτες του Βασίλη Παπαδάκη προσπάθησαν να κάνουν ακόμα μια ανατροπή, αλλά αυτή την φορά δεν τα κατάφεραν, αν και είχαν την ευκαιρία στο 89’ να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με την κεφαλιά του Γκολλόση.

Η ομάδα μας έτσι παρέμεινε στους 7 βαθμούς σε τέσσερα ματς παραμένοντας ψηλά στη βαθμολογία του ομίλου.

Διαιτητής: Σταύρου (Αν. Αττικής) Βοηθοί: Κουλοχέρης – Τσελεπίδης (Αν. Αττικής)

Απόλλων Σμύρνης (Μάρκος Μαυρομάτης): Κανελάκης, Βελέντζας, Πρωτονοπάριος, Ξένος, Γιορδαμπάσης, Ατσάβι, Χατζημάρκος, Ανδριανής, Τσιχριτζής, Πλωμάρης, Γιαννάκη, Πλατυκώστας

Χανιά (Βασίλης Παπαδάκης): Δεσποτόπουλος, Μπραουδάκης, Νίκας, Γκολλόση, Κουκουράκης Μιχ, Χαλίλι (86’ Κρομυδάκης), Μάγγος, Σταματάκης, Τσούτσης, Μπίτι (55’ Μπαλίου), Κουκουράκης Λεων.

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη