Πρώτα “χαμόγελα” εκτός έδρας

Την πρώτη της νίκη εκτός έδρας πανηγύρισε η ομάδα, με 1-0 απέναντι στη Δόξα Δράμας.

Με το όμορφο γκολ του Βασιλόγιαννη στο 18’ ήρθε η τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο, αφού τα Χανιά δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών.

3′ Σουτ του Μασένα κοντράρει σε σώματα και ο Στεφανάκος μπλοκάρει.
11′ ΔΟΚΑΡΙ: Δοκάρι σε σουτ του Παναγιωτούδη και στη συνέχεια ο Παπαργυρίου διώχνει σε σέντρα του Βασιλόγιαννη.
18′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Παναγιωτούδη ο Βασιλόγιαννης τσιμπάει την μπάλα με το κεφάλι και με εξαιρετική “λόμπα” με το πόδι την περνά πάνω από τον Στεφανάκο για το 0-1.
39′ ΔΟΚΑΡΙ: Για τη Δόξα σε κεφαλιά του Κουκόλη έπειτα από φάουλ του Μαυριά.
48′ Σέντρα του Μενσά από το κεφάλι του Αναστασόπουλου σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Μαυριά η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
49′ Μεγάλη ευκαιρία ο Βασιλόγιαννης από πλάγια θέση μόνος με τον Στεφανάκο προσπαθεί να γυρίσει σε κενή εστία για τον Διαμαντόπουλο αλλά σώζει ο Στεφανάκος μπλοκάροντας την μπάλα.
61′ Μεγάλη ευκαιρία από καλοχτυπημένο κόρνερ του Βασιλόγιαννη ο Σωτηράκος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά εξ επαφής, ο Μασένα κάνει το γύρισμα αλλά ο Μπολάκης κόβει.
76′ Ατομική προσπάθεια του Μπραμπίγια και πάσα στον Σουντουρά, το σουτ κοντράρει και ο Στεφανάκος μπλοκάρει.
78′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Σωτηράκου και σουτ στην κίνηση του Μπραμπίγια ο Στεφανάκος πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει σε κόρνερ.
85′ Ο Στεφανάκος διώχνει πάνω στον Μασένα που σουτάρει από μακρινή απόσταση αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας μπλοκάρει.
88′ Σουτ του Παναγιωτούδη άουτ.
90′ Απίστευτη ευκαιρία από μπαλιά του Μπραμπίγια στο πλασέ του Μασένα η μπάλα προσκρούει και στο εξωτερικό μέρος του δοκαριού.
90+3′ Προσπάθεια του Μπραμπίγια και σουτ από τον Σπυρόπουλο η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
90+4′ Κόρνερ του Μπραμπίγια σουτ του Σουντουρά στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
90+5′ Σουτ του Μαυριά μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουτζαβασίλης.

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου) – Κηλικιώτης (Ξάνθης)
4ος διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

Κίτρινες κάρτες: Βασιλόγιαννης (34′), Κουκόλης (35′), Πλέγας (36′), Δημητριάδης (41′), Βάντερσον (54′), Μπολάκης (69′), Μασένα (90+2′),

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος, Κουκόλης, Παπαργυρίου (19′ λ.τρ. Μπολάκης), Μαυριάς, Παρασκευάς (46′ Πινδώνης), Χάμοντ (14′ λ.τρ. ΜακΝτόναλντ), Μενσά, Αγγελόπουλος, Βάντερσον (69′ Κουτσιανικούλης), Μπαράνκο (46′ Σαμπανίδης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Καμαρά (73′ λ.τρ. Ανδρέου), Παναγιωτούδης, Πλέγας, Δημητριάδης (55′ Σουντουρά), Βασιλόγιαννης (90′ Ζιούλης), Μασένα, Διαμαντόπουλος (73′ Μπραμπίγια).