Προηγήθηκε αλλά ηττήθηκε η Κ19 (pics)

Η ομάδα Κ19 του ΑΟ Χανιά-Κισσαμικού αν και προηγήθηκε δεν μπόρεσε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς από τον Παναιγιάλειο.

Μόλις στο 4′ ο Λουβιτάκης αποφεύγοντας και τον τερματοφύλακα άνοιξε το σκορ, αλλά στο 21′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζησιμόπουλος και το οποίο καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Γραμόζη στον Τσουρή. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Σπυρόπουλος εκμεταλλευόμενος μπαλιά του Αϊντίνι στην πλάτη της άμυνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα με τον Μπλατσιώτη να έχει κάποιες καλές επεμβάσεις στο ενεργητικό του διατηρώντας το σκορ στα επίπεδα του 2-1.

Τον αγώνα παρακολούθησαν το προπονητικό επιτελείο και ποδοσφαιριστές της πρώτης ομάδας, μετά το τέλος της πρωινής προπόνησης στο προπονητήριο της Μοναχής Ελιάς.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Κομισοπούλου-Κωσταμένα

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Κώστας Βερναδάκης): Μπλατσιώτης, Πατσουμαδάκης (65′ Τακτικάκης), Λαμπάκης, Νικολακάκης, Γραμόζης, Βαρουξάκης (46′ Κουντουρόγιαννης), Χρυσός, Ν. Αργυρουδάκης, Καζάκος, Καβράκης, Λουβιτάκης.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Χύσα, Αϊντίνι, Σουβατζόγλου, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (86′ Βολδής), Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος (76′ Αγγελόπουλος), Τζιτζιφάκος, Τσουρής (28′ λ.τρ. Κόλα).