Πανθρακικός-Κισσαμικός 1-0

Σε ένα παιχνίδι που δεν απειλήθηκε από τον αντίπαλό της η ομάδα μας ηττήθηκε με γκολ-πέναλτι στο 85’ από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή (1-0), για την 4η αγωνιστική της Football League 2016-2017.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς φάσεις, με μοναδική αξιόλογη ένα σουτ του Τσερκέζου που μπλόκαρε ο Γκαραβέλης στο 23’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός είχε βελτιωμένη εικόνα και δημιούργησε αρκετές προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Σε μία από τις σπάνιες… επισκέψεις τους στην εστία του Λαζαρίδη οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα στο 85’ ο Κουσίδης για το τελικό 1-0.

Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Σερρών)-Κούλα (Ξάνθης)
4ος διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)

Κίτρινες κάρτες: Σταθάκης (19’), Παντελάκης (24’), Γαβριηλίδης (36’), Πετρούσης (59’), Τιάγκο Σίλβα (78’), Κουσίδης (86’), Μάντζης (86’)

3’ Σουτ του Γκούμα η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
23′ Σουτ του Τσερκέζου από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
47′ Σουτ του Κίκε μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
50′ Σουτ του Βλάχου η μπάλα καταλήγει άουτ.
57’ Εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
57’ Σουτ του Ζυγκερίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.
59’ Φάουλ του Μήλιου κεφαλιά του Ρουσσάκη η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Λαζαρίδη.
74′ Σουτ του Μάντζη από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.
79′ Σουτ του Τιάγκο μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκαραβέλης.
85’ ΓΚΟΛ: Ο Κουσίδης ευστοχεί σε πέναλτι που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ στον Ψάλτη (1-0).

Πανθρακικός (Κώστας Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Κάρδαρης, Πετρούσης, Ρουσσάκης, Μυρθιανός (79’ Πλέγας), Ψάλτης, Γαβριηλίδης, Μήλιος (65’ Πολίμος), Χαλκιαδάκης, Κουσίδης (90+1’ Μπεκατώρος), Ζυγκερίδης.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σταθάκης, Παντελάκης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα (79’ Μαρτίνεθ), Βλάχος (71’ Θέος), Κίκε (88’ Μίλιτς), Μάντζης.