ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Παλικαρίσια εμφάνιση, άδικη ήττα (pics)

Κόντρα στον πρωτοπόρο Άρη η ομάδα μας έκανε σπουδαία εμφάνιση, αλλά ηττήθηκε με σκορ 3-2 για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 17′ με τον Λέο, αλλά ο Άρης έφτασε στην ανατροπή με δύο γκολ του Διαμαντόπουλου στο 25′ και στο 43′.

Με το 2ο γκολ του ο Λέο στο 62′ έφερε το ματς στα ίσα και στη συνέχεια η ομάδα μας είχε σημαντικές ευκαιρίες για το 3-2.

Χωρίς φάση μετά το 2-2 ο Άρης τελικά βρήκε το γκολ στο 85′ με τον Πασά.

Οι φάσεις του αγώνα

17′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Βρεττού ο Δεληζήσης απομάκρυνε και ο Λέο στην κίνηση “στόπαρε” την μπάλα και με σουτ την έστειλα στα δίχτυα (1-0).
20′ Δυνατό σουτ του Μπούρμπου από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.

25′
ΓΚΟΛ: Από κόντρα ανάμεσα σε Σόουζα και Τασιούλη η μπάλα στρώθηκε στον Διαμαντόπουλο, που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα (1-1).
38′ Σουτ του Πλατέλλα απέκρουσε ο Λαζαρίδης.
43′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πλατέλλα ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά κάνει το 1-2
45+1′ Φάουλ του Βρεττού κεφαλιά του Παντελάκη, υπό την πίεση του Σόουζα, ο Αναγνωστόπουλος μπλοκάρει.
51′ Σέντρα του Τζανακάκη κεφαλιά του Ντούνη άουτ.
62′ ΓΚΟΛ: Ο Αρναούτογλου εκτέλεσε γρήγορα το πλάγιο άουτ, ο Ξύδας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και έβγαλε ιδανική σέντρα για τον Λέο, που με προβολή έκανε το 2-2.
67′ Λέο και Ξύδας στην αντεπίθεση, σουτ του Ξύδα έδιωξε σε κόρνερ ο Σόουζα
68′ Ευκαιρία με τον Ξύδα, ο Λέο του έστρωσε την μπάλα και το σουτ του έφυγε λίγο έξω από την εστία.
75′ Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.
76′ Σέντρα-σουτ του Πλατέλλα ο Λαζαρίδης απέκρουσε δύσκολα.
78′ Ο Χαλκιαδάκης “τρύπωσε” στην άμυνα του Άρη, αλλά πριν προλάβει να πλασάρει μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.
81′ Στην κόντρα ο Αποστολίδης, σουτ τη μπάλα άουτ.
83′ Μεγάλη ευκαιρία, από φάουλ του Αποστολίδη ο Μαρκοπουλιώτης από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
85′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ντούνη κεφαλιά του Πασά και 2-3.

Διαιτητής: Ζαραβίνος (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Οικονόμου (ΕΠΣ Δυτ. Αττικής) – Πολυχρονιάδης (ΕΠΣ Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Αντιπαριώτης (ΕΠΣ Αν. Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Σόουζα (90′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Γκίνη, Λεμονής, Τασιούλης (57′ Χαλκιαδάκης), Βρεττός (77′ Αποστολίδης), Ξύδας, Λέο.

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μπούρμπος (75′ Κανακούδης), Δεληζήσης, Σόουζα, Τζανακάκης, Παυλίδης (81′ Μπαργκάν), Ιντζόγλου, Κάσσος (60′ Πασάς), Πλατέλλας, Ντούνης, Διαμαντόπουλος.