Οδυνηρή ήττα από Αιγινιακό

Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά και η ομάδα μας προηγήθηκε δύο φορές τελικά υπέστη οδυνηρή ήττα με 3-2 από τον Αιγινιακό.

9′ Κόρνερ του Τοπαλίδη κεφαλιά του Λάσκαρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
17′ ΓΚΟΛ: Ο Αρναρέλλης με πέναλτι ανοίγει το σκορ. Η παράβαση δόθηκε για παρατεταμένο κράτημα του Ζιούλη από τον Δούμτσιο (1-0).
26′ ΓΚΟΛ: Ο Μαρκόφσκι ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Τεγούση σε δική του σέντρα (1-1).
28′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Αρναρέλλη και κόντρα στον Λάσκαρη η μπάλα φτάνει στον Καραγιάννη που με κοντινό σουτ κάνει το 2-1.
29′ Δυνατό σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.
31′ Φάουλ του Τοπαλίδη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Λαζαρίδη.
32′ Κόρνερ του Τοπαλίδη η μπάλα πέρασε από τον Λάσκαρη και ο Παπαδόπουλος με σουτ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
45+1′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Προσκυνητόπουλου κεφαλιά του Παπαδόπουλου και 2-2.
50′ Σέντρα Καραγιάννη κεφαλιά του Αρναρέλλη άουτ.
65′ Φάουλ του Καραγιάννη έδιωξε δύσκολα ο Καραγκιόζης.
73′ Σουτ του Αποστολόπουλου άουτ.
75′ ΓΚΟΛ: Από ενέργεια του Παπαδόπουλου ο Πέριτς με πλασέ κάνει το 2-3.
81′ Φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Ζιούλη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
87′ Γέμισμα του Ζιούλη κεφαλιά του Γκίνη σουτ του Καραγιάννη στο δοκάρι.
90+1′ Σέντρα του Βρεττού κεφαλιά του Σελινιωτάκη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
90+2′ Σουτ του Προσκυνητόπουλου άουτ.

Διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης – Αντ. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (7′), Στάνιτς (48′), Τεγούσης (57′), Προσκυνητόπουλος (64′), Σισέ (80′), Πετρούσης (85′), Πέριτς (90+5′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Τεγούσης (83′ Νικολούδης), Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης (60′ Μαλόνγκα), Καραγιάννης, Αποστολόπουλος (73′ Βρεττός), Ρίσκι.

Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόβσκι (76′ Εππας), Παπαδόπουλος (89′ Ζήσης), Δούμτσιος (63′ Πέριτς), Πιαστόπουλος.