Νικηφόρο πέρασμα από τις Σέρρες

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα μας, που πέρασε νικηφόρα από τις Σέρρες επικρατώντας με 2-0 του Πανσερραϊκού, για την 26η αγωνιστική.

Όλα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λεμονή να ανοίγει το σκορ στο 62′ και τον Χαλκιαδάκη να σημειώνει το 0-2 στο 72′.

4′ Πάσα του Δούμτσιου σουτ του Κρητικού η μπάλα ψηλά άουτ.
23′ Σουτ του Λεμονή μακριά από την εστία η μπάλα.
27′ Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
31′ Σέντρα του Λέο ο Ξύδας πασάρει στον επερχόμενο Χαλκιαδάκη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
33′ Μεγάλη ευκαιρία. Μπαλιά του Χαλκιαδάκη στον Λέο που προ του Ρίστιτς πλασάρει άουτ.
36′ Πάσα του Ξύδα στον Ζιούλη το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Ρίστιτς.
38′ Μπαλιά του Λεμονή στον Λέο που φεύγει στην κόντρα και με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
43′ Σουτ του Αναστασόπουλου απέκρουσε ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.
45′ Μπαλιά του Αναστασόπουλου σουτ του Δούμτσιου απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
45+2′ Σουτ του Γκίνη η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
47′ Σέντρα του Πόζογλου κεφαλιά του Δούμτσιου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
60′ Απόκρουση με το πόδι του Παπαδόπουλου σε σουτ του Δούμτσιου.
60′ Κόρνερ του Κρητικού κεφαλιά του Τσελεπίδη ψηλά άουτ.
62′ Ενέργεια του Παπουτσογιαννόπουλου σουτ του Πόζογλου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
62′ ΓΚΟΛ: Ωραία ομαδική προσπάθεια που καταλήγει στην ασίστ του Ξύδα στον Λεμονή που με πλασέ ανοίγει το σκορ (0-1).
69′ Μπαλιά του Κάκκο σουτ του Πόζογλου άουτ.
72′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Γκινη η μπάλα περνάει από όλους και ο Χαλκιαδάκης με πλασέ κάνει το 0-2.
77′ Σουτ του Πόζογλου ο Παπαδόπουλος αποκρούει η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι και την μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
90′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ξύδα να πασάρει στον Σάλιακα, το πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Ρίστιτς.

Διαιτητής: Κοτσάνης (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (ΕΠΣ Μακεδονίας)-Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας)
4ος διαιτητής: Σιδηρόπουλος (ΕΠΣ Έβρου)

Κίτρινες κάρτες: Κάκκο (34′), Κρητικός (64′), Παπουτσογιαννόπουλος (83′), Σάλιακας (85′)

Πανσερραϊκός (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης (59′ λ.τρ. Στέβιτς), Ποζατζίδης (80′ Ναζίμ), Ρούσσος, Τσελεπίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Αναστασόπουλος, Κάκκο (89′ Χατζητερζόγλου), Πόζογλου, Κρητικός, Δούμτσιος.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης (11′ λ.τρ. Παπαδόπουλος), Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Λεμονής, Ξύδας, Χαλκιαδάκης (73′ Σάλιακας), Λέο (80′ Νικόλτσης).