Νίκη στη Λάρισα (3-0) και… καλά Χριστούγεννα

Με σκόρερ και των τριών γκολ τον Ρίσκι η ομάδα μας έκανε εμφατικό πέρασμα από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας (3-0).
Στο πρώτο ματς πρωταθλήματος με τον Αλέκο Βοσνιάδη στον πάγκο η ομάδα μας έκλεισε ιδανικά το 2018 παίρνοντας βαθμολογική ανάσα.

5′ Σουτ του Σελινιωτάκη χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο Μαντζάρης.
19′ ΓΚΟΛ: Ωραία ενέργεια του Βρεττού και πάσα στον Αρναρέλλη που βγάζει ιδανική σέντρα για τον Ρίσκι, ο οποίος σκοράρει με κεφαλιά.
28′ Γύρισμα του Ρίσκι ο Αρναρέλλης σχεδόν από το σημείο του πέναλτι δε βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και στη συνέχεια κερδίζει κόρνερ.
29′ Κόρνερ Αποστολόπουλου κεφαλιά του Φαζού άουτ.
34′ Ο Ρίσκι πασάρει στον Αποστολόπουλο που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από πλάγια θέση για να αποκρούσει ο Μαντζάρης. Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Αρναρέλλη καταλήγει άουτ.
37′ ΓΚΟΛ: Ο Φαζός με εκτέλεση φάουλ βρίσκει σε πλάγια θέση τον Αποστολόπουλο που κάνει ιδανική σέντρα για τον Ρίσκι, ο οποίος με πλασέ σημειώνει το 0-2.
41′ Σουτ του Αρναρέλλη ο Σκούπρα στη γραμμή διώχνει και στη συνέχεια το σουτ του Βρεττού φεύγει πάνω από την εστία.
45′ Σουτ του Πολέτο ο Λαζαρίδης μπλοκάρει εύκολα.
55′ Ο Τόλι “πάτησε” την μπάλα για τον Αρναρέλλη το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
63′ Σουτ ρου Σκούπρα από πλάγια θέση μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
69′ Σουτ του Βρεττού λίγο έξω από την εστία.
76′ Κόρνερ του Πολέτο προβολή Καμπέρη η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
82′ ΓΚΟΛ: Ο Βρεττός πασάρει στον Καραγιάννη που δίνει πάσα σε κενή εστία στον Ρίσκι που πλάσαρε για το 0-3.
88′ Σουτ Πολέτο μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Πουλικίδης (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης – Τσακίρης (ΕΠΣ Δράμας)
4ος διαιτητής: Δραγούσης (ΕΠΣ Κιλκίς)
Κίτρινες κάρτες: Αρναρέλλης (3′), Σκούπρα (38′), Βρεττός (45′), Χατζής (45+1′)

Απόλλων Λάρισας (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κοντοές (31′ Γαρυφαλλόπουλος, 68′ Καμπέρης), Τασιούλης (80′ Γκουντρουμπής), Σουλιώτης, Καρατάσιος, Πολέτο, Λουκάο, Μαρκολίνο.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Φαζός, Καραγεώργης, Σελινιωτάκης (87′ Χαλκιαδάκης), Γκίνη, Αρναρέλλης (81′ Τεγούσης), Βρεττός, Αποστολόπουλος (71′ Καραγιάννης), Ρίσκι.