Νίκη γοήτρου στο Μάλεμε (pics)

Στο τελευταίο τεστ πριν την έναρξη του πρωταθλήματος η ομάδα μας νίκησε 2-1 τον Πλατανιά, στο γήπεδο του Μάλεμε.

Με εκτέλεση φάουλ του Σιμόν έγινε το 0-1 στο 30′, ενώ από δική του εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση σημειώθηκε το 0-2 έπειτα από διεκδίκηση της μπάλας μεταξύ Ζιούλη και Κόρτσταμ, όπου φάνηκε από το σώμα του δεύτερου η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 89′ με τον Παπουτσογιαννόπουλο.

5′ Σέντρα του Νίλι κεφαλιά του Μιγκέλ άουτ.
10′ Ο Βασιλειάδης πέφτει στα πόδια του Αρναρέλλη και ανακόπτει την προσπάθειά του.
11′ Σουτ του Λάζιτς απέκρουσε ο Παπαδόπουλος
18′ Σουτ του Νίλι ψηλά άουτ η μπάλα.
21′ Γύρισμα του Καραγιάννη που υποδεικνύεται οφσάιντ και έτσι δε μετράει το γκολ που σημειώνει στη συνέχεια ο Φαζός.
30′ ΓΚΟΛ: Με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ ο Σιμόν πετυχαίνει το 0-1.
37′ Σουτ του Αρναρέλλη μπλοκάρει ο Βασιλειάδης.
51′ Σουτ του Νίλι ψηλά άουτ.
57′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Σιμόν από το σώμα του Κόρτσταμ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (0-2).
60′ Κεφαλιά του Χαλκιαδάκη άουτ.
73′ Φάουλ του Νίλι κεφαλιά του Κόρτσταμ απομάκρυνε ο Γκίνη και το σουτ του Ουές κόντραρε καταλήγοντας εκτός εστίας (κόρνερ).
82′ Μεγάλη ευκαιρία, από πάσα του Σιμόν το πλασέ του Νικολούδη αποκρούστηκε από τον Γκοτ.
87′ Σουτ του Παπoυτσογιαννόπουλου άουτ.
89′ ΓΚΟΛ: Με σουτ ο Παπουτσογιαννόπουλος μειώνει σε 1-2.
90+2′ Σουτ του Σιμόν αποκρούει ο Γκοτ.

Διαιτητής: Ρ. Σταυρουλάκης
Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης – Καλυβιανάκης

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης (46′ Γκοτ), Λάζιτς (72′ Χ. Ποζατζίδης), Κόρτσταμ (84′ Ρουσσάκης), Μιγκέλ (46′ Στ. Ποζατζίδης), Καραγκούνης (66′ Σάαντο), Μποσέτι (72′ Κωστίκος), Τσαμούρης (84′ Μάικιτς), Τσακμάκης (66′ Σμυρλάκης), Πουρζιτίδης (60′ Παπουτσογιαννόπουλος), Ουές (77′ Λάμτσε), Νίλι (84′ Σινγκ).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι (84′ Γρηγορόπουλος), Ζιούλης, Φαζός (77′ Σισέ), Παπαχρήστος, Καντιμά (66′ Καραγεώργης), Γκίνη, Σιμόν, Αρναρέλλης (66′ Αποστολοπουλος), Καραγιάννης (66′ Τεγούσης), Χαλκιαδάκης (77′ Νικολούδης).