Νίκη επί της Προοδευτικής (1-2) και το σερί συνεχίζεται

Συνέχεια στο σερί των καλών αποτελεσμάτων έδωσαν σήμερα στα Χανιά στο Κερατσίνι όπου επιβλήθηκαν με 2-1 της Προοδευτικής για την 25η αγωνιστική της Superleague 2

Tα Χανιά με καλή απόδοση στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα πήραν την νίκη με την οποία έφτασαν τους 40 βαθμούς στο Νότιο όμιλο, διευρύνοντας παράλληλα το αήττητο σερί τους στα εννέα παιχνίδια (πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες).

Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν ο Κόλα στο 34′ και ο Ρότσα στο 69′, ενώ οι γηπεδούχοι, που χρειάζονταν πάση θυσία αποτέλεσμα στην μάχη που δίνουν για την παραμονή, είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Παυλίδη στο 54′.

Οι σημαντικότερες ευκαιρίες στον αγώνα

21’ Κάθετη πάσα του Μάναλη για τον Κόλα που πλασάρει υπό πίεση πάνω από τα δοκάρια
24’ Συρτή σέντρα από τα δεξιά από τον Νταβιώτη ο Καλογεράκης διώχνει και ο Κατσούρι απομακρύνει προ του Καπνίδη
25’ Ο Μάναλης από τα δεξιά βγάζει συρτή σέντρα για τον Κόλα ο οποίος πλασάρει από πλάγια θέση στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
34’ 0-1 με τον Άγγελο Κόλα. Ο Μανουσάκης σεντράρει από τα δεξιά ο Κόλα κατεβάζει στο πίσω δοκάρι και με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ
39’ Κεφαλιά του Μάναλη μπλοκάρει ο Αστράς στη γωνία του
40’ Σουτ από το ύψος της περιοχής η μπάλα φεύγει άουτ.
48’ Δυνατό σουτ του Τσακίρη διώχνει ο Καλογεράκης
53’ Ο Νταβιώτης επιχειρεί επικίνδυνη σέντρα σουτ, η μπάλα άουτ
54’ Λάθος στην άμυνα των Χανίων, ο Αγγελόπουλος βρίσκει τον Παυλίδη ο οποίος περνάει τον Καλογεράκη και σε κενή εστία ισοφαρίζει σε 1-1.
64’ Σέντρα σουτ του Παυλίδη η μπάλα κοντράρει στον Κατσούρι και σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη
69’ Απίθανη εκτέλεση φάουλ του Ρότσα και 1-2 για τα Χανιά

Διαιτητής:Γιάννης Τομαράς (Θράκης)
Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών) – Αρμακόλας (Κυκλάδων)
4ος διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)

Προοδευτική (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Αστράς, Αλεξίου, Πάβλας (62′ Νικόλης), Χατζηδίμπας, Πότσι, Καρρίκι (31′ λ.τ Αγγελόπουλος), Πίσσας, Παυλίδης, Καπνίδης (76’ Ευθυμίου), Νταβιώτης (76’ Αλιμπέ), Τσακίρης (62′ Μάντιτς)

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρι, Σέχου, Γιαμπερέ, Ρότσα, Λεμονής, Μπουτσάκης (61’Καμαρά), Μπουρσέλης (68’ Τσέλιος), Μανουσάκης (68’ Ιατρούδης), Κόλα (85′ Σερβιλάκης), Μάναλης