Νέα νίκη για την ομάδα μας, 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’

Μια ακόμα νίκη πανηγύρισε σήμερα, Κυριακή 12 Νοεμβρίου, η ομάδας μας η οποία επιβλήθηκε με 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ στα Περιβόλια για την 7η αγωνιστική.

Τα Χανιά έφτασαν στην έκτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2, χάρη στα γκολ των Νίκολιτς και Μιούλερ και διατηρήθηκαν μόνα στη κορυφή της βαθμολογίας του Β’ ομίλου.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα μας, είχε την  κατοχή της μπάλας και στο 23′ βρήκε το γκολ με τον Νίκολιτς που την έβαλε μπροστά στο σκορ, ενώ είχε και άλλες καλές στιγμές και για δεύτερο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 64′. Οι αλλαγές του Ταουσιάνη άλλαξαν την ροή του αγώνα με την ομάδα μας να γίνεται και πάλι επιθετική , “καθαρίζοντας” την υπόθεση νίκη με το γκολ του Μιούλερ που είχε περάσει νωρίτερα αλλαγή.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα:

2′ Ο Μανουσάκης βγαίνει απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, από μαρκάρισμα αμυντικού πέφτει στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή Δραγάτη, προς έκπληξη όλων, να αφήνει το ματς και στη συνέχεια να καταλογίζει επιθετικό φάουλ σε χέρι του επιθετικού της ομάδας μας.
8′ Συρτό δυνατό σουτ του Λεμονή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι
23’ Από σέντρα του Σιλά από τα αριστερά η μπάλα φτάνει στον Νίκολιτς ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ (1-0)
28’ Ο Ελευθεριάδης βγάζει στο κενό χώρο για τον Εντγκαρ που σουτάρει δυνατά, με τον Λίλο να παραχωρεί κόρνερ
28’ Από το κόρνερ του Σιλά, ο Μάναλης πιάνει την κεφαλιά, διώχνει μετά δυσκολίας ο Λίλο
33′ Σουτ του Κρυπαράκου έφυγε πάνω από τα δοκάρια
34′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά με το σουτ του Μανάλη να βρίσκει το δοκάρι και να φεύγει άουτ!
40′ Δυνατό σουτ του Κυριόπουλου με τον Καλογεράκη ν’ αποκρούει εντυπωσιακά
46’ Καλό σουτ του Λεμονή, άουτ
56′ Σουτ Μανουσάκη από πλάγια θέση, μπλοκάρει στη γωνία του ο Λιλο
56′ Μεγάλη ευκαιρία με το σουτ του Μάναλη από το ύψος του πέναλτι, εντυπωσιακή επέμβαση του Λίλο
62΄Από μπαλιά του Μπάτζιου, ο Μάναλης βάζει πλάτη τον Σιδερά, αλλά το σουτ περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι
64’ Σέντρα από τα αριστερά, ο Χατζηιωάννου βάζει την προβολή με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Καλογεράκη
68’ Ο Μάναλης βγαίνει στην κόντρα, αλλά δεν μπορεί να βρει τον αμαρκάριστο Κόλα και χάνεται η ευκαιρία
76’ Ο Βουό από διώξιμο αμυντικού πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ
80′ Εξαιρετική συνεργασία Βουό, Κόλα ο οποίος πασάρει στον Μιούλερ που γράφει με πλασέ το 2-0
85′ Κεφαλιά Αμπντελραχμάν μπλοκάρει ο Καλογεράκης
90+2′ Ο Καλογεράκης σταματάει εντυπωσιακά το κοντινό βολέ του Αμπντελραχμάν

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σιλά, Εντγκαρ (75’ Τσορνομάζ), Λεμονής, Τσέλιος (67’ Κόλα), Μανουσάκης (82′ Μάνος), Μάναλης (75’ Βουό), Ελευθεριάδης (67’ Μιούλερ)
Παναθηναϊκός Β’ (Σωτήρης Αντωνίου): Λίλο, Σιδεράς, Βουτσάς (66’ Καρβούνης), Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης (58’ Χατζηιωάννου), Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Τουρκοχωρίτης (66’ Λάμψιας), Νταμπίζας (58’ Μαντσίνι), Καραμπάς (46’ Αμπντελραχμάν)

Διαιτητής: Δραγάτης Αλέξανδρος (Αν.Αττικής)
Α’ Bοηθός: Παύλος Χρήστος (Δυτ. Αττικής)
Β’ Bοηθός: Πλάκας Χρήστος (Δυτ.Αττικής)
4ος Διαιτητής: Σταυρουλάκης Ραφαήλ (Ρεθύμνου)