Μεγάλο “2” στις καθυστερήσεις

Με ψυχωμένη εμφάνιση επί του πρωτοπόρου Εργοτέλη η ομάδα μας πανηγύρισε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη με γκολ του Δημητριάδη στις καθυστερήσεις (1-0).

Βγάζοντας πάθος και διάθεση από το ξεκίνημα του αγώνα τα Χανιά έφτασαν έστω και στις καθυστερήσεις του αγώνα σε μία πανάξια επικράτηση, βάζοντας τέλος στο σερί 5 ηττών στα παιχνίδια με τον Εργοτέλη. Με το “τρίποντο” αυτό τα Χανιά είναι μόνα στην 6η θέση με 21 βαθμούς.

Στο 90+2’ ο Καμαρά αφού συνδυάστηκε με τον Σουντουρά έβγαλε τη σέντρα και ο επερχόμενος Δημητριάδης με εξαιρετικό άλμα έπιασε την κεφαλιά με την οποία έστειλε την μπάλα να… αναπαυτεί στα δίχτυα της εστίας του Κατσιμήτρου. Στη συνέχεια έχοντας ήδη κίτρινη κάρτα αντίκρισε τη δεύτερη επειδή πανηγύρισε βγάζοντας τη φανέλα του.

5′ Καλή στιγμή με τον Πλέγα να βρίσκει χώρο για το σουτ, την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει λίγο έξω από την εστία (κόρνερ).
8′ Φάουλ του Βασιλόγιαννη κεφαλιά του Ανδρέου η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
13′ Κόρνερ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Γρομητσάρη από κόντρα στον Μανουσάκη η μπάλα καταλήγει ξανά κόρνερ.
25′ Ευκαιρία για το 0-1 από πάσα του Διαμαντόπουλου το σουτ του Κάρλος κατέληξε άουτ.
27′ Πρώτη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Μανουσάκη να σουτάρει και τον Κουτζαβασίλη να μπλοκάρει σταθερά.
29′ Δυνατό σουτ του Κωστανάσιου άουτ.
51′ Σουτ του Πλέγα η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
61′ Ευκαιρία για τον Εργοτέλη, φάουλ του Ποζατζίδη κεφαλιά του Μαζουλουξή άουτ.
69′ Επικίνδυνη στιγμή από σέντρα του Μασένα ο Διαμαντόπουλος δεν πρόλαβε και έδιωξε στη συνέχεια ο Κατσούρι.
77′ Σέντρα του Παναγιωτούδη ο Μασένα υπό την πίεση του Ποζατζίδη προσπάθησε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας αλλά δεν τα κατάφερε.
79′ Απίστευτη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Δημητριάδης από κοντινή απόσταση πλασάρει αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
90+2′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Καμαρά κεφαλιά του Δημητριάδη και 0-1.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου Κ. (Δυτ. Αττικής) – Κορωνάς (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Πλέγας (31′), Πέιος (55′), Αναστασόπουλος (83′), Δημητριάδης (88′ και 90+2′), Μασένα (90′)
Κόκκινη κάρτα: Δημητριάδης (90+2′)

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Κατσούρι, Ποζατζίδης (81′ Σερβιλάκης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Αμπντουλαχί (55′ Τσέλιος), Μπουτσάκης (81′ Αλεξάκης), Μανουσάκης, Κωστανάσιος (75′ Πατρινός), Κόνραντ (55′ Μπουρσέλης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46′ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Καμαρά, Πλέγας (66′ Δημητριάδης), Παναγιωτούδης (90′ Γκίνο), Κάρλος, Βασιλόγιαννης (90′ Σουντουρά), Βρεττός (56′ Μασένα), Διαμαντόπουλος.