Μεγάλο “διπλό” στην Καρδίτσα

Το γρήγορο γκολ του Θέου στο 18’ ήταν αρκετό για την ομάδα μας, για να φύγει, όπως και πέρσι, με τη νίκη από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Football League 2016-2017.

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο ο Κισσαμικός αφού απείλησε στο 13’ με τον Μίλιτς κατάφερε να βρει… δίχτυα στο 18’ με τον Θέο, που αξιοποίησε ιδανική μπαλιά του Μαρτίνεθ, “νίκησε” στην προσωπική μονομαχία τον Μάιγκα και απέφυγε τον εξερχόμενο Πρίφτη για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η Αναγέννηση είχε δοκάρι στο 32’ σε σέντρα-σουτ του Μπλέντι, ενώ ο Κισσαμικός έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 0-2 στο 89’ με τον Βλάχο.

13’ Πολύ καλή στιγμή για τον Κισσαμικό. Κόρνερ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Μίλιτς διώχνει στη γραμμή ο Μπλέντι.
16’ Σουτ του Δημόπουλου πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Λαζαρίδη η μπάλα.
18’ ΓΚΟΛ: Κάθετη πάσα του Μαρτίνεθ στον Θέο, που απέφυγε τον Πρίφτη και σκόραρε. Ακολούθησε ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών, αφού οι γηπεδούχοι υποστήριξαν ότι δεν έπρεπε να συνεχιστεί το ματς λόγω τραυματισμού του Τσιλούλη.
32’ Δοκάρι για την Αναγέννηση σε σέντρα-σουτ του Μπλέντι.
42’ Φάουλ του Μπλέντι, η μπάλα δεν απομακρύνεται από την περιοχή, ο Ντιατά κάνει το δυνατό σουτ και η μπάλα από κόντρα σε συμπαίκτη του καταλήγει άουτ.
47’ Μακρινό σουτ του Ντιατά μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Λαζαρίδης.
50’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Φέτση και απομάκρυνση από την άμυνα ο Μπλέντι επιχείρησε το μακρινό σουτ και ο Λαζαρίδης μπλόκαρε εύκολα.
58’ Φάουλ του Μπλέντι κεφαλιά του Τζέκου η μπάλα καταλήγει άουτ.
60’ Κάθετη πάσα του Μάντζη στον Θέο, που δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τη φάση και ο Πρίφτης έπεσε στα πόδια του και μπλόκαρε την μπάλα.
89’ Ωραία πάσα του Μίλιτς στην πλάτη της άμυνας για τον Βλάχο, το πλασέ του οποίου αποκρούει ο Πρίφτης.

Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοί: Κολοσιώνης (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)-Δόσκορης (ΕΠΣ Φθιώτιδας)
4ος διαιτητής: Μίσσας (ΕΠΣ Τρικάλων)

Κίτρινες κάρτες: Λαζαρίδης (20’), Φέτσης (20’), Κισκαμπάνης (38’), Γκούμας (57’), Τσερκέζος (76’), Τσιλούλης (90+2′)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Καραγιάννης, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Δημόπουλος, Φέτσης, Μπλέντι, Τσιλούλης, Ντιατά (80’ Ξέρας), Μπιτέλης (63’ Ελ Σαγέντ), Ντάνκουα (46’ Τζέκος).

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Τσοντάκης, Γκούμας, Ενγκουέμ, Μάριο Μαρτίνεθ (90’ Αντωνιάδης), Θέος (82’ Κουρέλλας), Μάντζης (69’ Βλάχος), Μίλιτς.