Με το… αριστερό

Οδυνηρή ήττα για την ομάδα μας με 1-0 από τον Ηρακλή, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League 2018-2019.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πιάσει καλή απόδοση και να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχθηκε από τον Περόνε, με εκτέλεση φάουλ στο 57′.

4′ Σουτ του Βρεττού άουτ.
10′ Ατομική ενέργεια του Βρεττού και σουτ από το κεφάλι του Ζιαμπάρη η μπάλα καταλήγει εκτός εστίας (κόρνερ)
16′ Σουτ του Σελινιωτάκη η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.
19′ Ο Φαζός γεμίζει με δύναμη προς την περιοχή και ο Βοσνιάδης με δυσκολία μπλοκάρει.
30′ Μπαλιά του Περόνε προβολή του Ντούνη ο Λαζαρίδης απέκρουσε.
38′ Σέντρα του Πασά κεφαλιά του Στάμου η μπάλα από σώμα συμπαίκτη του καταλήγει άουτ.
41′ Ο Περόνε πατάει στον Χασομέρη το σουτ του οποίου φεύγει αρκετά έξω από την εστία.
57′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Περόνε και 0-1.
64′ Σέντρα του Σιμόν κεφαλιά του Χαλκιαδάκη ο Ρίσκι κάνει την προβολή κι η μπάλα καταλήγει άουτ σύμφωνα με τον διαιτητή.
64′ Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ενέργεια του Πασά και εναλλαγή της μπάλας με τον Περόνε, το σουτ του μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
67′ Σουτ του Βρεττού μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.
82′ Σουτ του Ρόβα μπλοκάρει εύκολα ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Πανυτσίδης (ΕΠΣ Κοζάνης)
Βοηθοί: Φαλτάκας (ΕΠΣ Γρεβενών) – Μπαλιάκας (ΕΠΣ Κοζάνης)
4ος διαιτητής: Τσέτσιλας (ΕΠΣ Γρεβενών)

Κίτρινες κάρτες: Χασομέρης (10′), Κουτρομάνος (18′), Μουμίν (51′), Φαζός (56′), Ντούνης (69′), Γκίνη (80′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Φαζός, Σελινιωτάκης (71′ Καραγιάννης), Μουμίν, Αρναρέλλης (58′ Σιμόν), Αποστολόπουλος (62′ Χαλκιαδάκης), Βρεττός, Ρίσκι.

Ηρακλής (Μανουέλ Ρόκα): Π. Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Ζιαμπάρης, Γιαννίτσης, Στάμου, Πασάς, Καζναφέρης, Κωστούλας, Ντούνης (90′ Πτηνόπουλος), Χασομέρης (71′ Παναγιωτούδης), Περόνε (71′ Ρόβας).