Με άνεση η επιστροφή στις νίκες (pics)

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες και πραγματοποιώντας για τουλάχιστον ένα ημίχρονο πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες απέναντι στον Παναιγιάλειο (2-0).

Μόλις στο 7′ από κόρνερ του Σάλιακα ο Παντελάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 στο 16′ ο Σάλιακας, έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Λέο.

1′ Στα 15” βρίσκει χώρο και κάνει το σουτ με τον Τσόπελα να αποκρούει σε κόρνερ.
3′ Σουτ του Σάλιακα η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία.
7′ ΓΚΟΛ: Φάουλ από πλάγια θέση του Σάλιακα ο Παντελάκης πιο ψηλά απ’ όλους με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (1-0).
11′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μηλιώτη στον Τόλι.
15′ Φάουλ του Σάλιακα κεφαλιά του Χαλκιαδάκη μπλόκαρε ο Τσόπελας.
16′ ΓΚΟΛ: Ωραία ομαδική ενέργεια που καταλήγει στη συνεργασία του Σάλιακα με τον Λέο, με τον πρώτο να τελειώνει ιδανικά τη φάση με κοντινό σουτ για το 2-0.
21′ Σουτ του Σμίλτου άουτ.
38′ Γύρισμα του Χαλκιαδάκη ο Σάλιακας έστρωσε στον Λεμονή, το σουτ του οποίου κόντραρε στον Βλάχο και κατέληξε η μπάλα στην “αγκαλιά” του Τσόπελα.
47′ Ο Παντελάκης στρώνει την μπάλα στον Λέο, το σουτ του οποίου φεύγει εκτός εστίας.
66′ Σουτ του Ζαφειράκη η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
69′ Ο Χαρίτος άλλαξε την μπάλα με τον Κανάλς και με σουτ την έστειλε εκτός εστίας.
74′ Ατομική ενέργεια του Κανάλς που πλασάρει στην έξοδο τον Παπαδόπουλο, με τον Μαρκοπουλιώτη να διώχνει στη γραμμή.
75′ Γύρισμα του Μηλιώτη στον Χαρίτο, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
78′ Σουτ του Κόκκορη άουτ.

87′
Φάουλ του Βρεττού η μπάλα άουτ.
90+2′ Γύρισμα του Λέο, σουτ του Αποστολίδη ο Μηλιώτης στη γραμμή έδιωξε.
90+4′ Σουτ του Μηλιώτη η μπάλα με την παρέμβαση και του Παπαδόπουλου προσκρούει στο δοκάρι

Διαιτητής: Βισκαδούρος (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Τρουλινός – Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Σταματής (23′), Αρναούτογλου (25′), Σμίλτος (29′), Παντελάκης (35′), Βλάχος (46′), Γκίνη (56′), Δοξάκης (77′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Παντελάκης, Μαρκοπουλιώτης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (71′ Βρεττός), Γκίνη (90+3′ Καραγεώργης), Λεμονής, Σάλιακας (87′ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Λέο.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Σμίλτος, Γκούμας, Βλάχος (68′ Χαρίτος), Μηλιώτης, Γαβριηλίδης, Σταματής (46′ Δοξάκης), Κανάλς (90+3′ Καναβέτας), Κόκκορης, Ζαφειράκης.