“Λύτρωση” στο φινάλε με Σελινιωτάκη (photos)

Με “λυτρωτή” τον Αλέξη Σελινιωτάκη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα μας μπόρεσε να “σώσει” το βαθμό της ισοπαλίας, απέναντι στον Αστέρα Βάρης (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι, που είχαν σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακά τους Μαρινάκη, προηγήθηκαν στο 31′ με τον Μάγγο και έφερε σε δύσκολη θέση τους παίκτες του Κισσαμικού, που… σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες μέχρι τελικά να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
Την πρώτη του εμφάνιση, ως αλλαγή, με τη φανέλα του Κισσαμικού έκανε ο Ρικάρντο Ματίας Βερόν.

Το φωτορεπορτάζ του αγώνα Κισσαμικός-Αστέρας Βάρης

Το “φιλμ” του αγώνα
3′ Δυνατό σουτ του Μποτωνάκη άουτ.
4′ Ο Πασιαλής ευνοείται από τις κόντρες μέσα στην περιοχή και σουτάρει, για να μπλοκάρει ο Μαρινάκης.
6′ Φάουλ του Λώττα, κεφαλιά του Πέντσα μπλοκάρει ο Μαρινάκης.
12′ Αλλαγή παιχνιδιού από τον Λώττα για τον Μποτωνάκη, που πασάρει στον Κιπτίου, το δυνατό σουτ του οποίου κατέληξε άουτ.
21′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0 με το πλασέ του Πέντσα να αποκρούεται από τον Μαρινάκη.
28′ Σουτ του Κιπτίου κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει στην “αγκαλιά” του Μαρινάκη.
31′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Μανδύλη ο Μάγγος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στη μοναδική επίσκεψη των φιλοξενούμενων στα “καρέ” του Λαζαρίδη (0-1).
36′ Δυνατό σουτ του Μποτωνάκη ο Μαρινάκης με δυσκολία αποκρούει σε κόρνερ.
37′ Σέντρα του Λώττα, προβολή του Πέντσα διώχνει ο Μαγγίνας.
49′ Σέντρα του Βλάχου, κεφαλιά του Πασιαλή αποκρούει σε κόρνερ ο Μαρινάκης.
58′ Ο Πασιαλής μόνος του μέσα στην περιοχή από πλάγια θέση στέλνει με σουτ τη μπάλα άουτ.
66′ Σουτ του Μποτωνάκη από την κόντρα στον Νικολακόπουλο η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.
67′ Κόρνερ του Λώττα, η μπάλα φτάνει στον Μποτωνάκη, που πλασάρει από κοντά για να κάνει νέα σπουδαία επέμβαση ο Μαρινάκης.
70′ Σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη σε πλασέ του Καζαντζή.
76′ Ο Τσικουδάκης προσπάθησε να σκοράρει η μπάλα κόντραρε στον Τσαφταρίδη και ο Μαρινάκης επενέβη και πάλι θετικά απομακρύνοντας σε κόρνερ.
86′ Σουτ του Τσαφταρίδη από πλάγια θέση, ο Λαζαρίδης απέκρουσε και ο Καζαντζής εξ επαφής πλασάρει άουτ.
90+4′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Σουμπασάκη, ο Σελινιωτάκης με διπλή προσπάθεια θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα (1-1).

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Τρουλινός-Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Βλάχος (17′), Μάμαλος (50′), Γεωργιάδης (62′), Μάγγος (80′), Τσερκέζος (90+4′)

Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σελινιωτάκης, Καρβουνιάρης, Βιδάλης, Κιπτίου, Μποτωνάκης, Πασιαλής (60′ Σουμπασάκης), Λώττας (72′ Βερόν), Βλάχος (71′ Τσικουδάκης), Πέντσας.

Κυανούς Αστέρας Βάρης (Φώτης Θανέλλας): Μαρινάκης, Τσαφταρίδης, Μανδύλης, Μαγγίνας, Χόρτσας, Νικολακόπουλος (75′ Φωστέρης), Γεωργιάδης (63′ Γιαννούλης), Μάγγος, Καζαντζής, Μάμαλος, Κωβαίος (87′ Μάναλης).