“Λύγισε” στο τέλος

Ατυχίες της τελευταίας στιγμής, απουσίες, αστοχία και ένα πέναλτι που δε δόθηκε συνθέτουν το σκηνικό του αγώνα της ομάδας μας στην Κέρκυρα, με τον ΑΟΚ να επικρατεί στο τέλος με 1-0.

Προβλήματα της τελευταίας στιγμής δεν επέτρεψαν στους Τόλι και Σάλιακα να αγωνιστούν, ενώ… λαβωμένος στον ώμο αγωνιζόταν για ένα ημίχρονο ο Καραγεώργης.

10′ Φάουλ του Καραγιάννη μεγάλη ευκαιρία με τον Ζιούλη, την κεφαλιά του μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης
13′ Σέντρα του Αποστολίδη σουτ του Σιατραβάνη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20′ Κόρνερ του Καραγιάννη ο Γκίνη μέσα στην περιοχή κόπηκε από τον Ιωάννου.
28′ Φάουλ του Αρναρέλλη καθαρό χέρι του Ζορμπά κόρνερ δείχνει ο ρέφερι.
35′ Σουτ του Αποστολόπουλου άουτ.
42′ Φάουλ του Αρναρέλλη πάνω από την εστία η μπάλα.
51′ Σέντρα του Κόντου κεφαλιά του Μότα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
62′ Σουτ του Λινάρδου άουτ.
66′ Φάουλ του Αρναρέλλη κεφαλιά του Καντιμά άουτ.
70′ Από κόρνερ του Κόντου Τουράμ και Ιωάννου δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα.
79′ Σέντρα του Κούρου σπουδαία επέμβαση του Λαζαρίδη σε προβολή του Τουράμ και στη συνέχεια σε κεφαλιά του Ζορμπά ο Καραγεώργης απομάκρυνε.
80′ Σέντρα του Καραγιάννη ο Αποστολόπουλος μέσα στην περιοχή κλείστηκε και δεν μπόρεσε να σουτάρει.
81′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κόντου κεφαλιά του Τουράμ και 1-0.
86′ Σέντρα του Ρίσκι ο Αποστολόπουλος προ κενή εστίας με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.
90+3′ Σέντρα του Βρεττού ο Καραγιάννης από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Διαιτητής: Τσουκαλάς (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαΐας) – Βρούζος (ΕΠΣ Πιερίας)
4ος διαιτητής: Περράκης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (14′), Ν. Κρητικός (79′)

Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Κούρος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Μότα (69′ Ν. Κρητικός), Ζορμπάς, Σανδραβέλης, Τουράμ, Σιατραβάνης (88′ Βέρτζος), Λινάρδος, Αποστολίδης (29′ λ. τρ. Κόντος).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη (87′ Βρεττός), Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Σελινιωτάκης (66′ λ. τρ. Καντιμά), Τεγούσης, Καραγιάννης, Αρναρέλλης, Αποστολόπουλος (87′ λ. τρ. Νικολούδης), Ρίσκι.