Κισσαμικός-Τριγλία Ραφήνας 3-2

Ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου έκανε η ομάδα μας, που επικράτησε με 3-2 της Τριγλίας Ραφήνας, σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς αλλά είχε αγχωτικό φινάλε.

Ο Κισσαμικός έκανε ονειρεμένο ξεκίνημα και πριν συμπληρωθεί το 1’ πήρε προβάδισμα με τον Φραγκουλάκη, για να πετύχει το 2-0 στο 3’ ο Κανελλόπουλος. Στο 16’ είχε δοκάρι ο Σουμπασάκης και δύο λεπτά μετά τον… μιμήθηκε για την Τριγλία ο Βατίστας.

Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, μειώνοντας στο 28’ με τον Μάντζη, ο οποίος στο 58’ με ατομική προσπάθεια ισοφάρισε σε 2-2.

Λυτρωτής για την ομάδα μας ήταν ο Μπερνιδάκης, που σκόραρε στο 77’ για το τελικό 3-2.

Το “φιλμ” του αγώνα
1’ ΓΚΟΛ: Ο Φραγκουλάκης, από πάσα του Σουμπασάκη, με σουτ έξω από την περιοχή στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα ανοίγει το σκορ (1-0).
3’ ΓΚΟΛ: Ο Κανελλόπουλος ευνοήθηκε από τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με πλασέ πέτυχε το 2-0.
16’ ΔΟΚΑΡΙ: Σέντρα του Λώττα, κεφαλιά του Μπερνιδάκη αποκρούει ο Μάνης και στην εξέλιξη της φάσης ο Σουμπασάκης με πλασέ από κοντά στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
18’ ΔΟΚΑΡΙ: Γύρισμα του Μάντζη, πλασέ του Βατίστα στο δοκάρι.
28’ ΓΚΟΛ: Ο Μάντζης με πλασέ από πλάγια θέση μειώνει σε 2-1.
30’ Πάσα του Φραγκουλάκη, γυριστό σουτ του Λώττα μπλοκάρει ο Μάνης.
55’ Από πάσα του Βατίστα το σουτ του Ζέκιο καταλήγει στην αγκαλιά του Λαζαρίδη.
58’ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Μάντζη και πλασέ για το 2-2.
60’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσικουδάκη να πλασάρει και τον Μάνη να αποκρούει.
64’ Φάουλ του Φραγκουλάκη κι εκπληκτική απόκρουση του Μάνη.
67’ Σουτ του Φραγκουλάκη κόντραρε σε σώματα και ο Μάνης μπλόκαρε.
68’ Κόρνερ του Φραγκουλάκη κεφαλιά του Μπερνιδάκη άουτ.
77’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πασιαλή, κεφαλιά του Μπερνιδάκη και 3-2.
85’ Σουτ του Πασιαλή αποκρούει ο Μάνης.
90+1’ Σουτ του Τσικουδάκη άουτ.

Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης-Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Σμίλτος (71′)

Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Κώτσιας, Τζανής, Βιδάλης, Σμίλτος, Φραγκουλάκης, Λώττας (70′ Στεφανίδης), Κανελλόπουλος (62′ Πασιαλής), Σουμπασάκης (57′ Τσικουδάκης), Μπερνιδάκης.

Τριγλία Ραφήνας (Στάθης Ασλάνογλου): Μάνης, Σολδάτος (72′ Ν. Παππάς), Βατίστας, Γκίκας, Τσέπας, Τσιούμας, Μάργαρης (84′ Αρβανιτίδης), Συκάς (46′ Καραπάνος), Κότσι, Ζέκιο, Μάντζης.