Κισσαμικός-Καλλιθέα 0-0

Στο 0-0 έμεινε η ομάδα μας με την Καλλιθέα, στο πρώτο ματς για το 2016, που έγινε στο γήπεδο Μάλεμε, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Football League ΟΠΑΠ 2015-2016.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κισσαμικός έφτασε μία… ανάσα από το γκολ, έχοντας δοκάρι σε σουτ του Μάντζη στο 14’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί αλλά όποτε χρειάστηκε ο Λαζαρίδης με θετικότατες επεμβάσεις διατήρησε ανέπαφη την εστία του. Σημαντικότερη στιγμή για την ομάδα μας σε αυτό το διάστημα η εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη στο 66’ που απέκρουσε δύσκολα ο Κατσούλης.

Ντεμπούτο με τη φανέλα του Κισσαμικού έκαναν οι Κουρτεσιώτης, Σταθάκης, ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε μετά την επιστροφή του και ο Ενγκουέμ.

14’ Μακρινό σουτ του Μάντζη η μπάλα… τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
15’ Σέντρα του Κουρτεσιώτη, η μπάλα φτάνει στον Λώττα, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
44’ Σέντρα του Φράγκου η μπάλα φτάνει στον Μπούζα, που τη στέλνει με σουτ εκτός εστίας.
53’ Ο Μπούζας βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει αλλά ο Λαζαρίδης βγαίνει έγκαιρα από την εστία του και σταματάει την προσπάθειά του.
55’ Σουτ του Σμυρλή αποκρούει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
66’ Φάουλ του Σταθάκη αποκρούει με δυσκολία ο Κατσούλης.
88’ Σουτ του Αρναρέλλη από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
90+1’ Σουτ του Φράγκου άουτ.
90+2’ Σουτ του Σταύρου αποκρούει ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)-Δουλγεράκης (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Αρναρέλλης (15’), Σταθάκης (60’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Ενγκουέμ, Πότσι, Λώττας (74’ Μάνιας), Μάντζης, Βαττής (67’ Τσουβαλτσίδης), Ποσίνκοβιτς (79’ Βλάχος).

Καλλιθέα (Λουκάς Καραδήμος): Κατσούλης, Λεβέντης, Πίκολο, Μουκτάρης, Ζάκσον (68’ λ.τρ. Κατσικογιάννης), Γκίνη, Τεγούσης, Αρναρέλλης, Φράγκος, Σμυρλής (85’ Τσίπρας), Μπούζας (63’ Σταύρου).