Κισσαμικός-ΑΕΛ 2-2

Κοντά σε μία σπουδαία νίκη βρέθηκε η ομάδα μας, που δεν μπόρεσε να διατηρήσει το υπέρ της προβάδισμα με 2-0 και με αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού δέχθηκε την ισοφάριση από την ΑΕΛ (2-2).

Η καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο ήταν το δοκάρι του Ταραλίδη στο 10′ με εκτέλεση φάουλ.

Στο 49′ ο Μάντζης έβαλε μπροστά στο σκορ τον Κισσαμικό, για να κάνει το 2-0 με φάουλ ο Ταραλίδης στο 59′, κι ενώ είχε προηγηθεί η αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Βαττή.

Στο 75′ ο Μαρουκάκης μείωσε σε 2-1 και στο 79′ ο Καπός διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

7’ Σουτ του Τσοντάκη άουτ.
10’ ΔΟΚΑΡΙ: Εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη η μπάλα “τραντάζει” το οριζόντιο δοκάρι.
20’ Μπαλιά το Ναγιάρ για τον Πάτο βγαίνει έγκαιρα και απομακρύνει ο Λαζαρίδης.
20’ Σουτ του Μαρουκάκη κοντράρει στον Γιαννίτση η μπάλα και καταλήγει κόρνερ.
38’ Μπαλιά του Λώττα στον Μάντζη, που αποφεύγει το μαρκάρισμα του Γιοβάνοβιτς και με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
40’ Ωραία ομαδική συνεργασία Μάντζη-Λώττα-Μάνιας, σουτ του πρώτου άουτ.
47’ Κόρνερ του Κοντοχρήστου κεφαλιά του Ναγιάρ έδιωξε ο Ταραλίδης.
48’ Ο Λώττας με σουτ πίσω από το κέντρο προσπάθησε να σκοράρει βλέποντας τον Ξενοδόχοβ εκτός εστίας, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
49’ ΓΚΟΛ: Ο Μάνιας έβγαλε ιδανική κάθετη μπαλιά στον Μάντζη, που με πλασέ ανοίγει το σκορ.
57’ ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο Γιοβάνοβιτς ανατρέπει τον Βαττή και αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.
59’ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη και 2-0.
75’ ΓΚΟΛ: Έπειτα από κόντρες σε σουτ του Ροβίθη η μπάλα έφτασε στον Μαρουκάκη, που με πλασέ μειώνει σε 2-1.
79’ ΓΚΟΛ: Ατομική ενέργεια του Ροβίθη και πάσα στον Πάτο, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Λαζαρίδης, για να σκοράρει στη συνέχεια με πλασέ ο Καπός.
83’ Δυνατό σουτ του Λώττα άουτ.
90+2’ Σουτ του Βαττή μέσα από την περιοχή άουτ.

Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολάδος-Κορτέσης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες κάρτες: Τσοντάκης (14’), Πότσι (22’), Πάτο (26’), Μάνιας (26’), Λώττας (41’), Γιοβάνοβιτς (50’ και 57’), Ροβίθης (82’),
Κόκκινη κάρτα:  Γιοβάνοβιτς (57’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Τσοντάκης (73’ λ.τρ. Σακελλαρίου), Πότσι, Σελινιωτάκης, Μάνιας (80’ Ευθυμιάδης), Λώττας, Σουμπασάκης (56’ Βαττής), Μάντζης.

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ, Νικολακάκης, Γιοβάνοβιτς, Βέρτζος (55’ Κομεσίδης), Κοντοχρήστος, Μπανούσης, Ναγιάρ, Μπουντόπουλος (60’ Ροβίθης), Πάτο, Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς (19’ λ.τρ. Καπός).