ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Κατώτερος των περιστάσεων…

Κατώτερη των προσδοκιών ήταν η ομάδα μας στο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΟΦΗ, με αποτέλεσμα να υποστεί “βαριά” ήττα με σκορ 3-0.

Ο ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός δεν “μπήκε” ποτέ στο ματς, αφού ήδη στο 9′ το σκορ ήταν 2-0 και τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα στη συνέχεια. Στο φινάλε του αγώνα ήρθε και το τρίτο γκολ από τον πρωταγωνιστή για λογαριασμό των γηπεδούχων, Μάνο.

Οι φάσεις του αγώνα
1′ Ο Λέο με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
2′ Σέντρα του Κουτσιανικούλη ο Μάνος προσπάθησε να κάνει την κεφαλιά και ο Λαζαρίδης μπλόκαρε.
6′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κοιλιάρα ο Μάνος γίνεται κάτοχος της μπάλας με πλάτη προς την εστία και γυρίζοντας κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει στα δίχτυα.
9′ ΓΚΟΛ: Από κάθετη πάσα του Κουτσιανικούλη ο Μάνος με πλασέ κάνει το 2-0.
11′ Ατομική προσπάθεια του Κουτσιανικούλη και σουτ το οποίο αποκρούει ο Λαζαρίδης.
24′ Σουτ του Παπατόλιου μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντράρει στον Πουρτουλίδη, νέο σουτ του Παπατόλιου άουτ.
35′ Σουτ του Παπατόλιου η πορεία της μπάλας “σταματάει” στον Τόλι.
41′ Τα σουτ των Λεμονή και Λέο κοντράρουν σε σώματα και ο Στρέζος μπλοκάρει.
46′ Σε φάουλ για τον ΟΦΗ ο Παπατόλιος έστρωσε στον Ποτουρίδη το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ.
48′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Λέο μπλοκάρει εύκολα ο Στρέζος.
48′ Δευτερόλεπτα αργότερα ο Λέο στρώνει στον Αποστολίδη το σουτ του οποίου κοντράρει στον Μπολάκη.
52′ Ο Λαζαρίδης αποτρέπει το 3-0 σε τετ-α-τετ με τον Μάνο.
62′ Φάουλ του Σάλιακα κεφαλιά του Γκινη άουτ.
63′ Σέντρα του Αρναούτογλου πλασέ στην κίνηση του Χαλκιαδάκη ψηλά άουτ.
66′ Ο Σάλιακας έστρωσε στον Χαλκιαδάκη το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Στρέζος.
67′ Σουτ του Κουτσιανικούλη μπλόκαρε εύκολα ο Λαζαρίδης.
72′ Φάουλ του Σάλιακα ο Στρέζος απομακρύνει προ του Παντελάκη και το σουτ του Αποστολίδη φεύγει ψηλά άουτ.
77′ Μεγάλη ευκαιρία για το 2-1. Φάουλ του Σάλιακα κοντινή προβολή του Σελινιωτάκη η μπάλα άουτ.
83′ Σουτ του Κοντογιάννη απέκρουσε ο Λαζαρίδης.
90′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Νάστου απέκρουσε ο Λαζαρίδης και ο Μάνος με πλασέ έκανε το 3-0.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου)-Νιδριώτης (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Παντελάκης (3′), Τόλι (53′)

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοιλιάρας, Νάστος, Παπαστεριανός, Κουτσιανικούλης (89′ Πλευράκης), Παπατόλιος (77′ Φαζός), Πουρτουλίδης (64′ Κοντογιάννης), Μάνος.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Γκίνη (74′ Σελινιωτάκης), Λεμονής, Ντάγκρας (57′ Σάλιακας), Αποστολίδης (77′ Βρεττός), Χαλκιαδάκης, Λέο.