Καλή προσπάθεια, αλλά ήττα για την Κ19 (pics)

Η Κ19 απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, την Παναχαϊκή, κατέβαλε καλή προσπάθεια αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με σκορ 2-0, στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς.

Στο 24′ δόθηκε πέναλτι για χέρι του Νικολακάκη, με τον παίκτη της ομάδας μας να διαμαρτύρεται ότι η μπάλα βρήκε στο πρόσωπό του. Ο Σταυρόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση ανοίγοντας το σκορ (0-1), ενώ στο 30′ μία αδράνεια στην άμυνα έδωσε τη δυνατότητα στον Βασιλικόπουλο με σουτ από διαγώνια θέση να διαμορφώσει το τελικό 0-2.

Ο ΑΟΧ-Κισσαμικός προσπάθησε να μπει ξανά στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος απειλώντας μετά το 0-2 με τους Σκουλά και Γιαπιντζάκη, ενώ είχε μεγάλη διπλή ευκαιρία στο τέλος του ημιχρόνου με Ντόντα και Κουκούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο απείλησε σε δύο περιπτώσεις με τον Γρηγορόπουλο, ενώ και η Παναχαϊκή απώλεσε ευκαιρίες για τρίτο γκολ.

Στο 86′ αποβλήθηκε ο γκολκίπερ Αθανασίου με δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα πάνω στον Μακρή.

Διαιτητής: Κουκουράκης (ΕΠΣ Χανίων)
Βοηθοί: Λογαρίδης – Βερυκάκης (ΕΠΣ Χανίων)

Κίτρινες κάρτες: Γιαπιντζάκης (9′), Καρμακόλιας (17′), Νικολακάκης (24′), Σταυρόπουλος (40′), Λαζανάς (43′), Αθανασίου (80′ και 86′), Λιμάτσι (80′)
Κόκκινη κάρτα: Αθανασίου (86′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Νίκος Καντεράκης): Αθανασίου, Ψαράκης, Κεχαγιάς, Νικολακάκης, Ντόντα (75′ λ.τρ. Ματζοράκης), Σκουλάς, Μπερντίος (86′ Τραχίλης), Γρηγορόπουλος, Κουκούλης, Λουβιτάκης, Γιαπιντζάκης.

Παναχαϊκή (Τάσος Γιαλλούρης): Οικονομόπουλος, Βασιλόπουλος, Λαζανάς (60′ Αγριμάκης), Καλαμπίκας, Καρμακόλιας (87′ Γερογιάννης), Μαχαίρας, Βασιλικόπουλος, Παπαγεωργίου, Τσότρας (77′ Τσεκούρας), Σταυρόπουλος (67′ Μακρής), Λιμάτσι.