Ήττα στο φινάλε για τους Νέους (photos)

Παρά την πολύ καλή προσπάθεια που κατέβαλε η Κ19 του Κισσαμικού ηττήθηκε από τον Παναιγιάλειο με ανατροπή στο σκορ (2-1) στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, που διεξήχθη στο γήπεδο Δημητροπούλου.

Απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο οι ποδοσφαιριστές του Πάρη Ροτοκλή είχαν καλή αγωνιστική παρουσία και εκτός από το 0-1 που πέτυχαν στο 70’ με τον Ζουριδάκη θα μπορούσαν μετά το γκολ να διευρύνουν το προβάδισμά τους.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν και τέσσερα δοκάρια, έφτασαν τελικά στην ανατροπή με τους Στίκα (81’) και Παπαδημητρακόπουλο (89’).

8’ Σουτ του Οικονομου αποκρούει ο Κασωτάκης.
29’ Δυνατό σουτ του Χριστοδούλου άουτ.
52’ Σουτ του Γκουτσίδη από πλάγια θέση στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Γκοτσόπουλος σούταρε για να αποκρούσει στη γραμμή ο Κασωτάκης και στη συνέχεια στο σουτ του Παπαδημητρακόπουλου η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυνομένων και κατέληξε κόρνερ.
59’ Τετ-α-τετ ο Οικονόμου με τον Κασωτάκη, ο τερματοφύλακας των Νέων του Κισσαμικού αποκρούει το πλασέ του.
69’ Ο Ζουριδάκης συνεργάστηκε ωραία με τον Σαράντο και σούταρε για να αποκρούσει ο Αθανασίου.
70’ ΓΚΟΛ: Με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Ζουριδάκης κάνει το 0-1.
81’ ΓΚΟΛ: Από διώξιμο των αμυντικών ο Στίκας με σουτ ισοφαρίζει σε 1-1.
88’ Κόρνερ του Γκουτσίδη, ο Μπίτρας από κοντά δύο φορές στέλνει με το κεφάλι την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
89’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Βαβάτσικου η μπάλα περνάει από όλους και ο Παπαδημητρακόπουλους την στέλνει στα δίχτυα (2-1).
90+4’ Φάουλ του Γκουτσίδη στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Λάμπρου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Βασιλόπουλος-Γιαραλής (Αχαΐας)

Παναιγιάλειος (Αλέξης Σπυρόπουλος): Αθανασίου, Γκοτσόπουλος, Μαραυγάκης (60’ Κόκκορης, 84’ Βαβάτσικος), Ντέμο, Σπανογιάννης, Μαυρομάτης (75’ Μάζης), Παπαδημητρακόπουλος (90+3’ Ιατρόπουλος), Οικονόμου, Μπίτρας, Στίκας, Γκουτσίδης.

Κισσαμικός (Πάρης Ροτοκλής): Κασωτάκης, Μπαμπουνάκης, Μάριος Μπερντίος, Γιουρουκάκης, Μαρής, Κωνσταντόπουλος (46’ Σεϊτανίδης), Κομπογεννητάκης (90+2’ Μαριανάκης), Μπέκας (90+2’ Καρμπαδάκης), Ζουριδάκης (84’ Χερουβάκης), Χριστοδούλου (87’ Λουβιτάκης), Βογιατζάκης (46’ Σαράντος).