Ηττα στο Αιγάλεω με 1-0

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισαν τα Χανιά από το Αιγάλεω εκτός έδρας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής

Η ομάδα μας στο ντεμπούτο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου στο πάγκο, ήταν καλή στο α’ μέρος, δέχθηκε γκολ στο 76′, ενώ στο φινάλε του αγώνα έχασε δυο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει το ματς και πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε μεγάλες συγκινήσεις. Ηταν ισορροπημένο με την ομάδα μας να έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει με τον Κόλα.

Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους στο 76′ όταν και άνοιξαν το σκορ με τον Μπάμπη. Στο φινάλε η ομάδα μας έχασε δυο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα
11′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά όταν μετά από γύρισμα του Λεμονή ο Κόλα σούταρε από καλή θέση άουτ
22’ Από εκτέλεση κόρνερ, γυριστό σουτ του Γκμπενιόν μπλοκάρει ο Κυρίτσης
25’ Σουτ Ουνγιαλίδη από πλάγια θέση διώχνει ο Καλογεράκης
54′ Μαρκάρισμα στον Τσέλιο μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής αφήνει το ματς να εξελιχθεί
55’ Σουτ Καρβούνη υπό πίεση έφυγε άουτ
61′ Σουτ του Ευαγγέλου μέσα από την περιοχή, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καλογεράκης
75′ Σουτ του Βάρκα άουτ
76′ Ο Μπάμπης εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια και με σουτ μέσα από ην περιοχή ανοίγει το σκορ
86′ Σουτ του Μανουσάκη μέσα από την περιοχή, άουτ
90+2′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αρτουντουάγκα που πιάνει το δυνατό σουτ,  ο Κυρίτσης παραχωρεί κόρνερ
90+4′ Κεφαλιά του Κόλα νέα μεγάλη επέμβαση του Κυρίτση, ενώ από κοντά ο Πινακάς σε κενή εστία πλασάρει άουτ

Διαιτητής: Ρεντίφης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδος) – Λυκομήτρος (Αργολίδος)
4ος: Τσατσούλης (Αθηνών)

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Κωστόπουλος, Ουνγιαλίδης (75′ Τάτσης), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Τάμπας, Καρρίκι, Μπάμπης, Βάρκας, Καρβούνης (81′ Μπάρδας), Τσούκαλος (72′ Νικόλλι)
Χανιά (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Γκμπενιόν, Μπάτζιος, Αρτουντουάγκα, Κυριακίδης (69′ Μουνάφο), Λεμονής (79′ Πινακάς), Τσέλιος (79′ Λιάτσος), Μανουσάκης, Κόλα, Μάλτσι (69′ Κωστανάσιος)