ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ηττα στην Ιεράπετρα από τον ΟΦΙ

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε σήμερα (15/01) η ομάδας μας στο “Πέτρος Βουζουνεράκης” της Ιεράπετρας

Για την 11η αγωνιστική της SL2, τα Χανιά ηττήθηκαν με σκορ 2-0 από τον  ΟΦΙ χάνοντας έτσι έδαφος στην βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδας μας έγινε απειλητική μετά το 20λεπτο όταν και άρχισε να ασκεί πίεση στα καρέ των γηπεδούχων. Στο 32’ ο Μπουρσέλης δοκίμασε σουτ που όμως δεν βρήκε τον στόχο, ενώ στο 37’ ήταν η σειρά του Τσέλιου, με τον Κυρίτση να μπλοκάρει. Πολύ καλή ευκαιρία χάθηκε και στο 41’ με την κεφαλιά του Μάναλη από κόρνερ του Μπουρσέλη που έφυγε εκτός εστίας.

Στο β’ μέρος η ομάδας μας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε γκολ στο 46’ μετά από σουτ του Μίλερ. Τα Χανιά προσπάθησαν να αντιδράσουν, οι Λαμπράκης και Μαναρώλης έκαναν αλλαγές, αλλά τελικά αυτός που πέτυχε γκολ ήταν ο ΟΦΙ. Στο 65’ ο Γιαμπερέ μάρκαρε τον Μπλανκ Καζάου με τον διαιτητή να δείχνει πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τσορνομάζ για το 2-0 στο 67’.

Το έργο της ομάδας μας έγινε πού δύσκολο, αλλά παρόλα αυτά κυνήγησε το γκολ που θα την έβαζε ξανά στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος. Στο 75’ από φάουλ του Μπουρσέλη ο Μπάτζιος έκανε την προβολή με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι οριζόντιο, με τον βοηθό στη συνέχεια να υποδεικνύει οφσάιντ, ενώ στο 80’ η κεφαλιά του Μάναλη έφυγε άουτ.

Διαιτητής:Μπούτσικος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κουφός – Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)
4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

ΟΦΙ (Αγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ιτσιος, Στάμου, Μηλιώτης (81’ Καλλιτσουνάκης), Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (87′ Χιμένεθ , Καζάου (94’Γκομοερβίγιε), Μίλερ (94′ Παπαδάκης), Βουό

Χανιά (Στ.Λαμπράκης-Ν.Μαναρώλης): Κατσιμήτρος, Ρότσα (50’ Χιντζίδης), Ιμεραλιλάι, Γιαμπερέ, Μπάτζιος, Καμαρά (58’ Μπουτσάκης), Λεμονής (85′ Ναζίμ), Τσέλιος, Μπουρσέλης (85′ Ζούνης), Πολίτης (46’ Καπνίδης), Μάναλης