ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ηττα στη Λιβαδειά

Για πρώτη φορά ηττήθηκε στην έδρα του Λεβαδειακού (3-0) η ομάδα μας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Με ένα αμφισβητούμενο γκολ, που δε φαίνεται και από το βίντεο του αγώνα να έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26’ με τον Ενομό, για να αστοχήσουν στη συνέχεια σε πέναλτι με τον Μιγκέλ στο 41’.

Στο 50’ ο Στογιάνοβιτς με εκπληκτική επέμβαση αρνήθηκε την ισοφάριση σε εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου.

Στο 62’ ο Μεχία με φάουλ και στο 90+1’ ο Λιάγκας με τακουνάκι διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Οι φάσεις του αγώνα
4′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Συμελίδη απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης.
15′ Ατομική ενέργεια και σουτ ξανά από τον Συμελίδη από κόντρα στον Ζιούλη η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
20′ Πάσα του Δημόπουλου σουτ του Μπιανκόνι ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
26′ ΓΚΟΛ: Για τον Λεβαδειακό με την μπάλα να μην έχει περάσει τη γραμμή! Από μπαλιά του Πολέτο ο Ενομό σούταρε από πλάγια θέση, ο Κουτζαβασίλης δε συγκράτησε την μπάλα και την πρόλαβε στη γραμμή ο Ζιούλης με τον β’ βοηθό Απτόσογλου να δείχνει σέντρα.
32′ Σέντρα του Μύγα κεφαλιά του Ενομό άουτ.
39′ Σουτ του Νίκα η μπάλα κοντράρει στον Παναγιωτούδη και καταλήγει κόρνερ.
41′ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό, από κόρνερ του Συμελίδη καταλογίζεται για χέρι του Ανδρέου. Ο Μπιανκόνι το εκτελεί και η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και στο έδαφος.
43′ Υπόδειξη οφσάιντ στον Διαμαντόπουλο που βρισκόταν απέναντι από τον Στογιάνοβιτς.
45+1′ Μετά από συνεργασία με τον Διαμαντόπουλο ο Κάσσος σουτάρει από πλάγια θέση και η μπάλα περνά αρκετά έξω από την εστία.
50′ Εκπληκτική επέμβαση του Στογιάνοβιτς σε φάουλ του Τριανταφυλλάκου.
57′ Σουτ του Καρτσαμπά από μακρινή από άουτ.
62′ ΓΚΟΛ: Ο Μεχία με εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0.
72′ Πάσα του Σουντουρά σουτ του Κάρλος μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς.
74′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Μπραμπίγια η μπάλα άουτ.
83′ Φάουλ του Μπραμπίγια ψηλά άουτ η μπάλα.
86′ Πάσα του Πολέτο σουτ του Μαρίνου άουτ.
89′ Κόρνερ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Σουντουρά και ο Ανδρέου με τον ίδιο τρόπο από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
90+1’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μαρίνου ο Λιάγκας με τακουνάκι κάνει το 3-0.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας) – Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Καρτσαμπάς (36′), Μαρίνος (78′)

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Δημόπουλος (46′ Καραχάλιος), Μύγας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Νίκας (64′ Κονέ), Μεχία, Ενομό (85’ Κωστή), Πόλετο, Συμελίδης (64′ Μαρίνος), Μπιανκόνι (46′ Μυτίδης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ζιούλης, Ανδρέου, Σωτηράκος, Καρτσαμπάς (59′ Πλέγας), Παναγιωτούδης (66′ Κάρλος), Τριανταφυλλάκος (66′ Μπραμπίγια), Κάσσος, Βασιλόγιαννης (85’ Δημητριάδης), Διαμαντόπουλος (66′ Σουντουρά).