ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ήττα με… φωνές (pics)

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-1 στα Περιβόλια από τον Εργοτέλη, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League 2018-2019.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν από στατική φάση στο 14′ με τον Μπάτζιο και στο 78′ ο Γιακούμπου έκανε το 0-2 σε φάση όπου ο α’ βοηθός σήκωσε αρχικά τη σημαία για οφσάιντ. Στη φάση αυτή αντίκρισε κίτρινη ο Καραγιάννης για διαμαρτυρία και δύο λεπτά μετά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για φάουλ. Στο 90+4′ μείωσε με σουτ ο Αρναρέλλης.

Η ομάδα μας είχε μεγάλες ευκαιρίες για την ισοφάριση με τον Μαλόνγκα στο 24′ και τον Αρναρέλλη στο 77′.

Οι φάσεις του αγώνα
3′ Σουτ του Μπρους ψηλά άουτ.
4′ Σουτ του Μαλόνγκα από το ύψος της περιοχής η μπάλα πάνω από την εστία.
8′ Εξαιρετική μπαλιά του Σελινιωτάκη ο Αποστολόπουλος από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή σουτάρει και ο Καλογεράκης μπλοκάρει την μπάλα.
14′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μπουρσέλη ο Μπάτζιος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (0-1).
24′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-1. Από κάθετη πάσα του Σιμόν ο Μαλόνγκα βρίσκεται μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά στο σουτ που επιχειρεί η μπάλα καταλήγει άουτ.
34′ Σουτ του Τσέλιου μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
41′ Σέντρα του Παπαχρήστου σουτ του Φαζού στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
48′ Φάουλ του Μπουρσέλη άουτ.
49′ Πάσα του Μπουρσέλη προς τα πίσω ο Αποστολόπουλος προσπαθεί να επωφεληθεί αλλά ο Καλογεράκης προλαβαίνει και απομακρύνει.
53′ Ο Ιατρούδης κέρδισε την κόντρα από τον Φαζό και πασάρει στον Έφορντ που μετά από αρκετές προσποιήσεις σουτάρει για να αποκρούσει ο Παπαδόπουλος.
55′ Σουτ του Γκίνη ο Καλογεράκης μπλόκαρε.
59′ Πάσα του Καραγιάννη στον Αποστολόπουλο, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Καλογεράκης.
65′ Σουτ του Τσέλιου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
77′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαζουλουξή να διώχνει στη γραμμή το σουτ του Αρναρέλλη.
78′ ΓΚΟΛ: Ο Γιακούμπου στην πλάτη της άμυνας, ο βοηθός Χρηστάκος σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ και την κατεβάζει στη συνέχεια με τον παίκτη του Εργοτέλη να σκοράρει με σουτ από πλάγια θέση.
83′ Σουτ του Τσέλιου άουτ.
90+2′ Σουτ του Σταθόπουλου απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
90+4′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Αρναρέλλη στο δοκάρι και στη συνέχεια περνάει τη γραμμή (1-2).

Διαιτητής: Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Χρηστάκος (ΕΠΣ Πειραιά) – Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Καραγιάννης (79′ και 81′), Καλογεράκης (87′)
Κόκκινη κάρτα: Καραγιάννης (81′)

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι (76′ Τεγούσης), Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σιμόν (56′ Καραγιάννης), Σάλιακας, Αποστολόπουλος, Μαλόνγκα (67′ Αρναρέλλης).

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Μπουτσάκης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουρσέλης (64′ Λαμπάκης), Ιατρούδης (72′ Σταθόπουλος), Έφορντ, Καπνίδης (59′ Ροβίθης).