ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ηττα για την ομάδα μας στη πρεμιέρα

Με ήττα ξεκίνησε την πορεία της στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 η ομάδα μας.

Παρά την προσπάθεια τα Χανιά δεν κατάφεραν να πάρουν θετικό αποτέλεσμα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ 2. Η ομάδα μας ηττήθηκε από την Παναχαϊκή στα Περιβόλια με 1-2 μετά από ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο 4ολεπτο, η Παναχαϊκή προηγήθηκε στο σκορ με τον Κέρι στο 42′, ενώ 7 λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Μπουρλάκη (52′). Τα Χανιά αντέδρασαν άμεσα και στο 56′ μείωσαν το σκορ με τον Ζιούλη ο οποίος είχε περάσει στο ματς στο ημίχρονο. Η ομάδα μας πάλεψε για την ισοφάριση, πίεσε τους φιλοξενούμενους, αλλά χωρίς να καταφέρει τελικά να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Φάσεις αγώνα

18’ Κεφαλιά Τσακμάκη μετά από κόρνερ, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια
25’ Δυνατό σουτ από τον Κέρη, εντυπωσιακά ο Κατσιμήτρος σε κόρνερ
42’ 0-1 Κάθετη πάσα από τον Κωνσταντακόπουλο ο Κέρι με διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ
52’ 0-2 Μακρινή πάσα για τον Μπουρλάκη ο οποίος πλάσαρε τον Κατσιμήτρο, αλλά με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 0-2
56’Γκοοολ Από φάουλ του Λεμονή, με κεφαλιά ο Αγγελος Ζιούλης κάνει το 1-2
77’ Σέντρα του Ζούνη, ο Θεοδωράκης προλαβαίνει τον Μάναλη
90+3′ Απ’ ευθείας φάουλ του Μπουτζάκη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

Χανιά-Παναχαϊκή 1-2