Ηττα για την Κ19 στη Νίκαια

Αν και στο πρώτο ημίχρονο στη Νίκαια, η ομάδα μας Νέων ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική, στην επανάληψη λύγισε και γνώρισε την ήττα  με 4-0 από τον Ιωνικό, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2.

H ομάδα μας παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες πάλεψε σθεναρά απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο του Δ’ ομίλου, τον οποίο κράτησε στο πρώτο μέρος χωρίς γκολ. Στην επανάληψη η κούραση και η έλλειψη εναλλακτικών λύσεων στοίχησαν στην ομάδα μας. Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ στο 55′ με τον Αυλωνίτη, ενώ στο 66′ ο Αθανασιάδης έγραψε το 2-0. Στο 71′ ο Τσολλάκου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 89′ ο Αυλωνίτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας από την πλευρά της είχε τις στιγμές της, με πιο κλασική ευκαιρία αυτή του 83ου λεπτού, όταν ο Πλανάκης δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ στη εξέλιξη της φάσης ο ίδιος παίκτης με σέντρα βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Τσακίρη ο οποίος αστόχησε σε κεφαλιά από πλεονεκτική θέση.

Διαιτητές: Σιμιτζής, Δασκαλάκης, Πρίφτης (Αν.Αττικής)

Ιωνικός: Μπιτζίνης, Αρατός (55′ Νικόπουλος), Ζγκουρής, Μαλλής (74′ Μάρρα), Σάνκα, Λεμονίδης, Ντόβας (74′ Ανετσιτέι), Δουλγεράκης (46′ Μουκάκου), Τσολλάκου, Ελέζι (46′ Αθανασιάδης), Αυλωνίτης

Χανιά (Μάρκος Ασλαματζίδης): Προεστάκης, Βενέτης (82′ Σπάχο), Σκοπελίτης, Λυβιάκης, Πλανάκης, Μαυρομάτης, Κανιαμός, Πετράκης, Μπίτι (67′ Τσακίρης), Εσπιαλίδης (67′ Ματσαμάκης), Λαδάς

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη